Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 5. září

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Jan Zýka / INCORP images

Nad naše území bude od západu postupovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu. Počasí na východě bude ještě v noci ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry nad východní Evropou, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Polojasno nebo skoro jasno, v jihovýchodní polovině území zpočátku oblačno až zataženo a místy déšť nebo přeháňky, zpočátku ojediněle i bouřky. Postupně místy tvorba mlh nebo nízké oblačnosti. Nejnižší teploty 14 až 10 °C. Slabý severní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup

Počasí přes den (07-24):Polojasno nebo skoro jasno, přechodně zvětšená oblačnost, na severovýchodě a na horách ojediněle přeháňky. Ráno místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší teploty 22 až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C. Slabý, na Moravě a ve Slezsku přes den mírný severní vítr 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: slabý vzestup, postupně slabý pokles

Témata:  počasí lidé Příroda

Související

Aktuálně se děje

28. listopadu 2025 13:23

24. listopadu 2025 17:55

10. listopadu 2025 11:50

Maďarsko v měnové unii s USA? Orbán mluví o finančním štítu, Bílý dům mlčí

Maďarský premiér Viktor Orbán se při návratu z USA pochlubil i dalším, dosud nezmiňovaným úspěchem. Vedle podle svých slov trvalé výjimky z amerických sankcí na dovoz ruských energetických surovin prý Maďarsko může počítat také s dolarovou ochranou ze strany USA. „Včera jsem s americkým prezidentem dojednal ustavení finančního štítu,“ přiblížil Orbán další z výsledků svého jednání s Donaldem Trumpem. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy