Výbuch metanu v dole OKD na Karvinsku (20. 12. 2018)

OKD, Důl Paskov

Neštěstí v dole ČSM, kde vybuchl metan: 13 mrtvých, tři jsou zranění

Aktuality

Výbuch metanu v dole ČSM na Karvinsku ve čtvrtek zabil 13 horníků. Šlo o 12 Poláků a Čecha. V nemocnici v Ostravě jsou nyní dva zranění Poláci, jeden z nich je v kritickém stavu s popáleninami na polovině těla. Třetí hospitalizovaný v Karviné byl propuštěn do domácího ošetřování. Místo neštěstí navštívil polský premiér Mateusz Morawiecki, na místo dorazil i Andrej Babiš. Příčiny výbuchu zjišťuje speciální komise, podle Českého báňského úřadu je evidentní, že při tragédii musela být koncentrace metanu proti předpisům minimálně 4,5násobná. Důlní neštěstí v Karviné je druhé nejhorší na území ČR od roku 1990.

Aktuálně se děje

14. května 2025 11:21

7. května 2025 14:38

2. května 2025 9:57

Trumpova cla dusí byznys. McDonald’s a General Motors ztrácejí tržby

Americké firmy McDonald’s a General Motors upozorňují, že současná nejistota kolem celní politiky prezidenta Donalda Trumpa výrazně poškozuje jejich podnikání. Obě společnosti hlásí poklesy tržeb a varují před dopady na zisky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Levnější tankování může pokračovat. Trhy věří v dohodu USA a Íránu

Zlevňování pohonných hmot v Česku neustává, ceny benzinu i nafty dál klesly i v uplynulém týdnu a zůstávají nejnižší za několik let. Nejprodávanější benzin Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 33,71 koruny, před týdnem byl o 26 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 43 haléřů na litru, v průměru nyní stojí 32,24 koruny za litr.