notebook

Ilustrační fotografie

Před začátkem školního roku rostou prodeje elektroniky, zájem je o notebooky

Ekonomika

Před začátkem školního roku rostou nejen prodeje psacích a výtvarných potřeb, ale také elektroniky. Zájem je především o notebooky, za které rodiče utrácí zpravidla do 20.000 korun. Vyplývá to z informací obchodníků, které oslovila ČTK. Ve výbavě školáků nebudou podle nich letos chybět ani nové mobilní telefony nebo chytré hodinky.

Ilustrační fotografie

Přicházejí bouřky. Před následky výpadku proudu vás ochrání záložní zdroje energie

Magazín

Meteorologové vydali pro tento týden varování před četnými bouřkami. Podle odborníků bude navíc v následujících letech četnost extrémních meteorologických jevů narůstat. Bouřky a vichr běžné domácnosti i firmy často potrápí především s nimi spojenými výpadky elektřiny. Kvůli náhlému vypnutí PC ztrácíme rozdělanou práci, navíc se zařízení může poškodit. Efektivní ochranu proti následkům výpadku proudu představují záložní zdroje UPS, které jsou snadno dostupné i pro běžnou domácnost.

Ilustrační fotografie

Magazín

Vědci pracují na lepších bateriích pro notebooky. Jaké novinky nás čekají v roce 2019?

Naše nároky na baterie notebooků, smartphonů a dalších přenosných zařízení se nepřetržitě zvyšují: chceme mít stále lehčí a tenčí přístroje, které ale zároveň vydrží mnohem déle v provozu. Vývoj baterií pohání také automobilový průmysl, který potřebuje prodloužit dojezd a zrychlit dobíjení baterií elektromobilů. Jaké jsou aktuální trendy ve vývoji baterií do notebooků a jaké novinky nás čekají v roce 2019?

Mobily, ilustrační fotografie

Jak poznat, že je čas na výměnu baterie v telefonu či notebooku?

Magazín

Současné notebooky i smartphony mají v naprosté většině případů dostatek výkonu pro jakoukoli běžnou činnost, ale bolestí těchto mobilních zařízení zůstává jejich výdrž na baterii. Již u zařízení starých několik měsíců se začíná snižovat využitelná kapacita jejich akumulátorů a zásadní zlom pak nastává zpravidla mezi druhým a třetím rokem jejich používání. Vždy přitom záleží na intenzitě používání daného zařízení, konkrétně na počtu nabíjecích cyklů, které baterie absolvuje.

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy