Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS)

Platy státních zaměstnanců: Nejsou peníze, vláda odboráře postavila před

Platy státních zaměstnanců: Nejsou peníze, vláda odboráře postavila před "hotovou věc". Ti vymysleli nový plán

Daně a mzdy

Odboráři a vláda se v úterý nedohodli na navýšení platů ve veřejném sektoru od září, a proto se zvažují další možnosti. Jednání budou pokračovat ve středu před zasedáním vlády, přičemž navýšení je pravděpodobně plánováno až na začátek příštího roku, uvedl předseda ČMKOS Josef Středula. Informaci přinesl server Globe24.cz.

Marián Jurečka (KDU-ČSL)

Nárůst platů státních zaměstnanců? Do týdne prý a s úpravou

Daně a mzdy

Na jednání mezi vládou a odbory zatím nedošlo k dohodě o navýšení tarifních platů státních zaměstnanců o deset procent. O konečné podobě případného zvýšení, které by mohlo být realizováno v září, by se mohlo rozhodnout za týden. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) uvedl, že návrh bude pravděpodobně upraven v závislosti na možnostech jednotlivých resortů. Uvedl server Globe24.cz.

Aktuálně se děje

24. září 2025 11:01

Levnější internet a volání pro lidi v nouzi pokračuje i po superdávce

Telefon a internet patří dnes mezi základní potřeby – umožňují být v kontaktu s rodinou, vyřizovat práci i jednat s úřady. Vláda proto dnes schválila novelu nařízení vlády č. 500/2021 Sb., o podmínkách poskytování zvláštních cen hlasové komunikační služby a služby přístupu k internetu osobám se zvláštními sociálními potřebami, která zajišťuje, že zvýhodněné tarify pro lidi v nouzi a osoby se zdravotním postižením budou fungovat i po zavedení nové „superdávky“.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Zlato láme rekordy: Nejistota ve světě žene investory k nejstarší jistotě lidstva

Král drahých kovů si pověst „bezpečného přístavu“ na finančních trzích obhajuje s velkým přehledem. Od začátku roku 2025 jeho cena vzrostla o více než 50 % a poprvé v historii překonala hranici 4 000 USD za trojskou unci – a to dokonce během vládního shutdownu v USA. Takto prudký růst však otevírá otázku, zda zlato zvládne udržet tempo a zamíří až k hranici 5 000 USD, nebo přijde ochlazení. Podrobnější pohled na situaci nabízí Olívia Lacenová, analytička Wonderinterest Trading Ltd., ve své aktuální analýze.