Hypoteční banka zvýší úrokové sazby hypoték

Hypoteční banka zvýší úrokové sazby hypoték až o 0,2 bodu. Nové ceny budou platit od 8. března. Důvodem je zdražování peněz na mezibankovním trhu. Banka, která je lídrem hypotečního trhu, to dnes oznámila ČTK v tiskové zprávě. Plány dalších bank ČTK zjišťuje.

Ilustrační fotografie

Sazby vzrostou u hypotečních úvěrů se 70procentní LTV (poměr výše úvěru k hodnotě zástavy) o 0,1 bodu, u 80procentní LTV o 0,2 bodu. Úrokové sazby u 90procentní LTV zůstanou beze změny. Českomoravská stavební spořitelna, která patří stejně jako Hypoteční banka do skupiny ČSOB, zvyšuje sazby u zajištěných meziúvěrů ze stavebního spoření o 0,1 bodu.

"Rozhodli jsme se reagovat na rostoucí cenu zdrojů, která stoupá již několik měsíců. Sazby jsme dlouho drželi na dně a teď přistupujeme k velmi mírnému zdražení," uvedla tisková mluvčí skupiny ČSOB pro financování bydlení Andrea Vokálová.

Například hypotéku s LTV 80 procenta a pětiletou fixací získají klienti se sazbou 2,29 procenta. Úrokové sazby zajištěných meziúvěrů od ČMSS začínají na 1,69 procenta, nezajištěný meziúvěr lze získat se sazbou 3,5 procenta.

Průměrná úroková sazba hypoték v lednu klesla podle údajů Fincentra Hypoindexu na 1,94 procenta z prosincových 1,96 procenta. Sazba se tak snížila desátý měsíc v řadě.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky