Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Víte, jak často prát ložní prádlo?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Ideální frekvence praní ložního prádla závisí na mnoha faktorech, jako četnost používání, pocení, alergie, domácí zvířata a další. Obecně se doporučuje prát ložní povlečení alespoň jednou za týden, aby nedošlo k hromadění prachu, množení roztočů, bakterií a plísní.

Pokud trpíte alergiemi nebo astmatem, je vhodné měnit ložní prádlo častěji, minimálně dvakrát týdně, aby se minimalizovalo šíření alergenů a bakterií. To samé platí, pokud s vámi v posteli spí domácí mazlíčci, jinak budete mít postel plnou chlupů a bakterií. 

V případě, že máte citlivou pokožku nebo jste náchylní k pocení, doporučuje se také měnit ložní prádlo častěji. Propocené ložní prádlo se stává živnou půdou pro roztoče a mikroby. 

Pokud jste však například osoba žijící sama a nemáte žádné zvláštní potřeby, můžete prát ložní prádlo i méně často, třeba jednou za 2 až 3 týdny. Nicméně nezapomeňte na to, že pravidelná výměna a praní ložního prádla pomáhá udržovat vaši postel čistou a zdravou.

Témata:  prádlo praní pračka

Související

Aktuálně se děje

19. července 2024 10:13

Všude draho, doma nejdráž? Jaké jsou ceny výrobků v řetězcových drogeriích u nás a v zahraničí

Spotřebitelská organizace dTest se po čase rozhodla opět porovnat situaci v českých a zahraničních obchodech. V centru jejího zájmu stanula drogerie, přesněji řetězce dm-drogerie markt a Rossmann, a výrobky jejich privátních značek. Srovnání ukázalo, že na totožném nákupu lze v zahraničí významně ušetřit.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy