Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na český trh chce vstoupit franšíza on-line prádelen Mr Jeff

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Na český trh chce formou franšízinku vstoupit španělský start-up Mr Jeff, on-line platforma pro čištění a praní. Firma působí ve 40 zemích na čtyřech kontinentech a v Česku hledá investory. ČTK o tom dnes informovala ČTK mediální zástupkyně Alžběta Dlouhá. Podle letošního průzkumu Asociace prádelen a čistíren působí v Česku 403 prádelen a čistíren, které zaměstnávají 8290 lidí.

Jejich zakázky za celý rok čítají 5,9 miliardy korun. Průměrně provozovna v ČR zpracuje 3,3 tuny prádla denně. V ČR funguje také pobočková síť čistíren Bel & Blanc s 27 provozovnami převážně v obchodních a administrativních centrech. Na principu franšíz v Česku fungují samoobslužné prádelny, například Quickwash, LG Laundry či Speed Queen. V Praze nabízejí služby on-line čistírny Cleany.cz a We Hate Ironing.

Služba on-line platformy Mr Jeff podle Dlouhé cílí na mladého zákazníka žijícího ve městě, který má zájem o moderní technologie a ocení díky mobilní aplikaci snadno dostupnou službu a úsporu času. Služby prádelny mohou podle Dlouhé používat zákazníci v rámci měsíčního předplatného nebo nárazově.

Start-up Mr Jeff vznikl v roce 2015 ve španělské Valencii. Aplikace je k dispozici pro zařízení Android a iOS. Ze zemí střední Evropy působí také v Polsku a v Maďarsku.

Počet českých franšízových značek nad zahraničními převládá z více než 60 procent a podíl stále roste. Podle České asociace franchisingu je v ČR přes 250 franšízových značek s více než 8000 obchodními jednotkami. Americký velvyslanec Stephen King na nedávné konferenci o franšízinku uvedl, že o vstup na český trh usiluje dalších pět amerických firem.

Jde o síť italsko-amerických restaurací Olive Garden, řetězec rychlého občerstvení Wingstop, třetí největší americkou síť pizzerií Little Caesars, fitness centra Anytime Fitness a firmu Edwards Global Services.

Témata:  prádlo

Aktuálně se děje

30. května 2024 17:27

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy