Na český trh chce vstoupit franšíza on-line prádelen Mr Jeff

Na český trh chce formou franšízinku vstoupit španělský start-up Mr Jeff, on-line platforma pro čištění a praní. Firma působí ve 40 zemích na čtyřech kontinentech a v Česku hledá investory. ČTK o tom dnes informovala ČTK mediální zástupkyně Alžběta Dlouhá. Podle letošního průzkumu Asociace prádelen a čistíren působí v Česku 403 prádelen a čistíren, které zaměstnávají 8290 lidí.

Ilustrační fotografie

Jejich zakázky za celý rok čítají 5,9 miliardy korun. Průměrně provozovna v ČR zpracuje 3,3 tuny prádla denně. V ČR funguje také pobočková síť čistíren Bel & Blanc s 27 provozovnami převážně v obchodních a administrativních centrech. Na principu franšíz v Česku fungují samoobslužné prádelny, například Quickwash, LG Laundry či Speed Queen. V Praze nabízejí služby on-line čistírny Cleany.cz a We Hate Ironing.

Služba on-line platformy Mr Jeff podle Dlouhé cílí na mladého zákazníka žijícího ve městě, který má zájem o moderní technologie a ocení díky mobilní aplikaci snadno dostupnou službu a úsporu času. Služby prádelny mohou podle Dlouhé používat zákazníci v rámci měsíčního předplatného nebo nárazově.

Start-up Mr Jeff vznikl v roce 2015 ve španělské Valencii. Aplikace je k dispozici pro zařízení Android a iOS. Ze zemí střední Evropy působí také v Polsku a v Maďarsku.

Počet českých franšízových značek nad zahraničními převládá z více než 60 procent a podíl stále roste. Podle České asociace franchisingu je v ČR přes 250 franšízových značek s více než 8000 obchodními jednotkami. Americký velvyslanec Stephen King na nedávné konferenci o franšízinku uvedl, že o vstup na český trh usiluje dalších pět amerických firem.

Jde o síť italsko-amerických restaurací Olive Garden, řetězec rychlého občerstvení Wingstop, třetí největší americkou síť pizzerií Little Caesars, fitness centra Anytime Fitness a firmu Edwards Global Services.

Témata: prádlo | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky