Předpověď počasí v září: Ochlazení a déšť jsou jen začátek

Po tropickém víkendu přijde do Česka během příštího týdne prudké ochlazení. Teploty spadnou z 33 stupňů na 16, navíc hrozí i silné bouřky. Vyplývá to z předpovědi meteorologů.

bouřka
reklama

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu dnes upozornili, že víkendová vedra přesahující tropické třicítky přeruší v neděli bouřky a citelné ochlazení, na východě mohou srážky přejít ve vytrvalejší déšť.

"Předpokládáme, že období od 2. září do 29. září 2019 bude na našem území jako celek teplotně nadprůměrné. Po extrémně teplém posledním srpnovém týdnu nastane u nás začátkem září výrazný zlom v počasí. Průměrné týdenní teploty by se i tak měly v následujících týdnech pohybovat kolem hodnot běžných pro danou roční dobu, případně mohou být mírně nad dlouhodobými průměry," uvedli meteorologové na webu.

Nejchladnější bude první týden, kdy tropické třicítky vystřídají teploty kolem 16 až 18 stupňů. Navíc se zatáhne a hrozí přeháňky nebo deště.

V druhém týdnu budou teploty oscilovat mezi 18 a 22 stupni. V polovině týdne by ale srážky měly zmizet a dočkáme se oblačného až polojasného počasí.

Ve stejném duchu se ponese i třetí zářijový týden. Teploty během něj ale nepřekročí 21 stupňů a jasné počasí se už také neukáže, po celý týden bude spíše oblačno.

V posledním zářijovém týdnu se vyčasí. Polojasnou oblohu doprovodí podobné teploty jako v ostatních dnech, tedy na hranici 21 stupňů. Pravděpodobně to ale letos bude naposledy. Od října totiž teploty opět spadnou o dalších zhruba 5 stupňů níže.

Témata: počasí | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky