Předpověď počasí na noc a středu 24. ledna

Přes naše území bude přecházet v čerstvém až silném západním až severozápadním proudění frontální systém, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Polojasno až jasno, od západu přibývání oblačnosti s deštěm, zpočátku na západě nad 900 m, na východě i v nižších polohách sněžení. Zejména ve východní polovině území místy srážky mrznoucí. Nejnižší teploty +3 až -1 °C, na východě až -3 °C, během noci oteplování. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, bude v Čechách a ve Slezsku místy zesilovat na čerstvý 4 až 9 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h).

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:
Ve východní polovině se při mrznoucích srážkách bude místy tvořit ledovka.

Tlaková tendence: mírný až silný pokles

Rozptylové podmínky: většinou dobré, na východě většinou mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Zpočátku zataženo, na většině území občas déšť, na východě zpočátku ojediněle i mrznoucí. Odpoledne přechod k proměnlivé oblačnosti a zejména na horách místy přeháňky, postupně nad 800 m smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty 9 až 13 °C, na severovýchodě a východě kolem 6 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C. Zesilující čerstvý jihozápadní, postupně západní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h), bude večer v Čechách slábnout. Na východě většinou vítr mírný 3 až 7 m/s.

Tlaková tendence: zpočátku mírný pokles, od severozápadu mírný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky