Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jak bude do konce července? Smutná předpověď počasí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Pokud je pro vás léto symbolem koupaliště nebo rybníku, budete zklamání. V průběhu července totiž teploty nedosáhnou ani 28 stupňů, natožpak tropů.

Do konce měsíce se podle meteorologů příliš teplého počasí nedočkáme. Tento a poslední červencový týden průměry denních maximálních teplot vyšplhají lehce nad 22 stupňů Celsia.

V týdnu od 15. července dosáhnou zhruba 24 stupňů, ani to ale nebude na koupání. Podle Českého hydrometeorologického ústavu se oteplí až na začátku srpna, ale také nijak markantně.

Teploty na přelomu měsíce a v prvním srpnovém týdnu porostou jen pozvolna, a to na zhruba 26 stupňů Celsia. Navíc se mohou průběžně objevovat srážky.

Ty budou mít převážně lokální charakter, proto se situace v oblastech, kde přetrvává srážkový deficit, výrazně nezlepší. Z hlediska celkového množství srážek by mělo být období následujících čtyř týdnů průměrné.

Témata:  počasí

Související

Aktuálně se děje

31. března 2026 9:46

23. března 2026 13:22

Trhy reagují na Blízký východ: zlato a stříbro klesají

Likviditní výprodej tlačí zlato a stříbro dolů, přičemž pokles není důsledkem změny jejich dlouhodobé role, ale snahy investorů získat hotovost. Po měsících nadprůměrného růstu jsou oba drahé kovy náchylné k prudké likvidaci, zejména kvůli makroekonomickému šoku vyvolanému konfliktem na Blízkém východě. Stříbro klesá výrazněji díky vyšší volatilitě a průmyslové expozici. Jakmile odezní nucený prodej, fundamentální faktory, fiskální napětí, de-dolarizace a riziko stagflace, mohou podpořit návrat obou kovů k růstu.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy