Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bitcoin má i v propadu extrémní výnos sto procent za rok

Martin Stránský, ředitel české společnosti Bit.plus
Martin Stránský, ředitel české společnosti Bit.plus
Foto: Archiv Martin Stránský (použito se svolením)

I když bitcoin v posledních dnech zažil viditelný propad k současným 62 400 dolarů, je třeba si uvědomit, že je stále o 115 procent výše než před rokem a o 43 procent nad úrovní ze začátku roku. V porovnání s loňským úvodem roku narostl dokonce o 276 procent, říká v komentáři ředitel české společnosti Bit.plus Martin Stránský. 

V tomto světle se pokles o necelých šest procent za červen zdá téměř zanedbatelný. Na trhu není vidět jasný směr a stačí malý impuls, aby zapříčinil náhlý výprodej, nebo naopak nárůst poptávky.

Ještě méně je čitelný trend obchodů v Česku. Chvíli převažují nákupy, aby je bleskově vystřídaly prodeje. Čekáme proto na jasný signál, který cenu bitcoinu zase vystřelí vzhůru. Dosud byly hybatelem především zahraniční zprávy o plánech amerického Fedu ohledně uvolňování měnové politiky nebo informace o úspěchu ETF. 

Podobný vývoj nás zřejmě čeká i o prázdninách, které se vyznačují sníženou aktivitou na trhu. Čekáme proto spíše pozvolný růst někam k 75 000 až 80 000 dolarům než nějaké výraznější propady.

Témata:  Bitcoin komentář Martin Stránský

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

16. července 2024 10:49

Půjčování lodí a šlapadel: Jak se chovat na vodě

Letní měsíce a stále častější tropické teploty lákají stále více lidí k vodním radovánkám. I pro ty však platí různá pravidla. Věděli jste, že i při projížďce na šlapadle se z vás stává účastník plavebního provozu, který by měl znát jeho základní pravidla a postup v krizových situacích? A víte, na co si dát pozor v půjčovně lodí nebo jiných plavidel?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Jak ušetřit v létě v domácnosti peníze? Na úsporné klimatizaci a levnější elektřině

Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat energeticky úspornou klimatizaci a správného dodavatele elektřiny, aby se vám investice co nejrychleji vrátila? A aby vás co nejméně trápily účty za elektřinu?