Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vláda zakázala trhy, pojízdné prodejny mohou na určitých místech fungovat

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Vláda zakázala s platností od soboty 30. ledna prodej na tržištích, ve stáncích a v nejrůznějších mobilních zařízeních i pochůzkový a podomní prodej. Zákaz se nevztahuje na pojízdné prodejny zajišťující prodej potravin a drogistického zboží v obcích, kde není možno toto zboží zakoupit v jiné provozovně.

Uvádí to opatření zveřejněné dnes na webu vlády.

Dosud se zákaz podle opatření platného od loňského prosince nevztahoval na prodej ovoce a zeleniny, bylin, květin, mléka a výrobků z mléka, masa a výrobků z masa, včetně živých ryb, vajec, pekařských a cukrářských výrobků, medu a výrobků z medu.

Provoz farmářských a ostatních venkovních trhů a tržišť regulovalo prosincové opatření, jehož platnost v sobotu skončí, také pravidly o vzdálenostech mezi stánky, dostupnosti dezinfekce či počtu lidí na plochu. Zakázáno bylo také nabízet na trzích stravovací služby a prodávat pokrmy včetně nápojů určených k bezprostřední konzumaci.

Témata:  trhy

Související

Aktuálně se děje

13. ledna 2026 18:19

25. prosince 2025 12:29

19. prosince 2025 10:20

Počasí nad Českem o čtvrtém adventním víkendu

S příchodem posledního adventního víkendu se počasí v Česku výrazně nezmění. Sluneční paprsky zasáhnou jen horské oblasti, v nížinách bude přetrvávat nízká oblačnost. Teploty přes den se udrží mírně nad nulou.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Americký dolar USD, ilustrační fotografie

Komentář

Mimořádný tlak Trumpa na šéfa Fedu otřásá americkými trhy

Dnes na burzách klesají aktiva spjatá s USA; dolar, americké dluhopisy či americké akcie. Hantýrkou investorů, mezinárodní investoři „prodávají Ameriku“. Děje se tak za časného asijského obchodování, leč též v rámci obchodování a termínovými kontrakty na americké akcie. Burzy v USA se teprve otevřou, stejně jako ty evropské.