Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Siemens Energy zruší 7 800 pracovních míst

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Společnost Siemens Energy, dodavatel vybavení pro elektrárny, do roku 2025 zruší 7800 pracovních míst, což odpovídá 8,5 procentům celkové pracovní síly. Cílem tohoto kroku je zvýšení ziskové marže a konkurenceschopnosti, uvedla dnes firma.

Siemens Energy se loni oddělila od německé průmyslové společnosti Siemens. Vyrábí plynové turbíny, generátory větrné energie, transformátory a kompresory. Vlastní podíl 67 procent ve firmě Siemens Gamesa zaměřené na turbíny pro větrné elektrárny.

"Energetický trh se výrazně mění, což nám nabízí příležitosti, ale zároveň nám přináší velké výzvy," řekl generální ředitel Christian Bruch. Dodal, že propouštění se uskuteční "sociálně nejodpovědnějším způsobem".

Firma dnes současně oznámila, že snížení nákladů jí pomohlo v prvním fiskálním čtvrtletí vykázat čistý zisk 99 milionů eur (2,6 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 195 milionů eur před rokem, napsala agentura Reuters.

Témata:  Siemens Energy propouštění lidé

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy