Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Slovensku navzdory vysoké inflaci stoupla reálná mzda v polovině odvětví

EUR
EUR
Foto: INCORP images

Na Slovensku letos v červnu stouply reálné mzdy už v polovině z desítky sledovaných odvětví, dříve si po úpravě o vysokou inflaci přilepšili zaměstnanci jen v menší části sektorů hospodářství. Vyplývá to z údajů, které dnes ČTK poskytl slovenský statistický úřad.

Reálné mzdy se v červnu na Slovensku meziročně nejvíce, a to o 3,8 procenta, zvýšily v sektoru ubytovacích služeb. Polepšili si také pracovníci například ve stavebnictví, v restauracích a ve velkoobchodě. Naopak v dalších pěti odvětvích výdělky pracovníků po úpravě o inflaci klesaly.

V absolutním vyjádření rostly v červnu mzdy ve všech odvětvích, ve většině z nich dvouciferných tempem.

Tempo meziroční míry inflace na Slovensku v červnu zpomalilo na 10,8 procenta. Bylo tak nejnižší od loňského března.

V červnu ve většině sektorů slovenské ekonomiky pokračoval pokles počtu pracovníků. Zaměstnanost mírně klesla také v průmyslu, který se klíčovým odvětvím ekonomiky země.

Témata:  Slovensko inflace platy / mzdy EUR

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:18

11. července 2024 4:30

Oscarový herec George Clooney vyzval demokraty, ať vymění Bidena

Oscarový herec a významný sponzor americké Demokratické strany George Clooney ve středu vyzval prezidenta Joea Bidena k ukončení jeho volební kampaně. V článku pro New York Times Clooney také apeloval na ostatní představitele strany, aby na srpnovém zasedání vybrali jiného kandidáta.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy