Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cena akcií Tesly dál prudce roste, překonala 900 dolarů

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Cena akcií amerického výrobce elektromobilů Tesla dnes pokračovala v prudkém růstu a poprvé překonala hranici 900 dolarů (přes 20.000 Kč). Od začátku roku se už více než zdvojnásobila. "Investoři nyní začínají věřit, že Tesla je schopna vyrábět elektromobily pro masový trh," uvedl podle agentury Reuters jeden z analytiků makléřské společnosti Samsung Securities.

Cena akcií Tesly, jejímž šéfem a spoluzakladatelem je podnikatel Elon Musk, se za dnešního obchodování vyšplhala až na zhruba 965 dolarů, oproti pondělnímu závěru tak vykazovala nárůst o téměř 24 procent. Už v pondělí přitom akcie posílily o téměř 20 procent.

Akcie automobilky Tesla v posledních dnech těží z dobrých hospodářských výsledků. Firma minulý týden oznámila, že ve čtvrtém kvartálu vydělala 105 milionů dolarů (2,4 miliardy Kč), a vykázala tak druhý čtvrtletní zisk za sebou. K růstu akcií přispěla rovněž pondělní zpráva, že společný podnik Tesly na výrobu baterií s japonskou firmou Panasonic poprvé dosáhl čtvrtletního zisku.

Podle serveru CNBC se nicméně objevují obavy, že růst akcií Tesly by mohl být pouhou spekulativní bublinou, a někteří investoři poukazují na podobnost s dřívějším prudkým růstem kybernetické měny bitcoin. Hodnota btcoinu se koncem roku 2017 vyšplhala na téměř 20.000 dolarů. Za pouhý měsíc se pak ale propadla o 65 procent a do konce roku 2018 sestoupila pod 4000 dolarů, připomíná CNBC.

Témata:  Tesla akcie

Související

Aktuálně se děje

20. února 2026 12:12

ČNB drží korunu nahoře. Silný kurz zlevňuje zahraniční dovolené

Koruna zůstává relativně silná a její kurz je pro Čechy plánující zahraniční dovolenou příznivý. Je vhodné nakoupit eura či dolary už nyní, nebo se vyplatí ještě vyčkávat? Ekonom Lukáš Kovanda přináší čtyři klíčové otázky a odpovědi k aktuálnímu vývoji kurzu koruny i faktorům, které mohou rozhodnout o její síle v nadcházejících měsících před dovolenkovou sezonou.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Válka v Íránu zdražila naftu v Česku nejvíc z celé EU

V České republice zdražila motorová nafta v reakci na válku v Perském zálivu nejvýrazněji ze všech zemí EU. Naopak na Slovensku skoro nejméně ze všech zemí EU výsledkem je tak naprosto mimořádný rozdíl v cenách nafty v Česku a na Slovensku, který aktuálně překročil 0,2 eura na litr, jak plyne z včera zveřejněných dat Evropské komise.