Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kellner přispěje na chystanou knihovnu Václava Klause

Nejbohatší Čech Petr Kellner připustil, že finančně podpoří vznik knihovny prezidenta Václava Klause. Píší to úterní Hospodářské noviny (HN).

"Pan Kellner považuje za správné, aby se i v České republice stalo tradicí pečovat o odkaz demokraticky zvolených prezidentů. A pokud v tomto směru nevyvíjí žádnu aktivitu český stát, logicky vzniká prostor pro iniciativu soukromého sektoru," řekl mluvčí Kellenerova PPF Milan Tománek. Pokud vznikne konkrétní projekt, který by prezentoval Václava Klause v úřadu prezidenta, zváží Kellner podle Tománka jeho podporu.

Témata:  Václav Klaus Petr Kellner

Související

Aktuálně se děje

4. června 2026 9:53

Tři eura za balíček: EU zdraží levné zásilky z Asie

Kupujete si zboží z levných asijských tržišť? Možná byste měli zpozornět. Od července 2026 totiž vstupuje v účinnost tzv. EU Customs Reform. Jedná se o reformu celního systému, který byl schválen Evropskou unií a pravděpodobně povede ke zdražení drobného zboží ze třetích zemí. Jaké jsou důvody a co přesně od těchto cel můžeme očekávat? A skutečně pomohou cla k lepší ochraně spotřebitelů?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Komentář

Euro: co ukazují nové studie o jeho dopadech na obchod a investice

Stěžejním argumentem stoupenců přijetí eura v Česku je ten, že jednotná evropská měna podpoří jak zahraniční obchod, tak přímé zahraniční investice v tuzemsku. Nic z toho ale nemusí být pravda. Renomované studie z poslední doby totiž konstatují prakticky nulový vliv členství v eurozóně jak na přímé zahraniční investice, tak na rozvoj zahraničního obchodu.