Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČSA se zbavují majetku! Prodaly další Boeing 737

ČSA se zbavují majetku! Prodaly další Boeing 737

Foto: Jan Zýka / INCORP images

Bývalý Boeing 737-500 Českých aerolinií (ČSA) výrobního čísla 28475 odletěl ve středu ráno už s arménskou registrací EK-73775 pod kódem letecké společnosti Armavia do Jerevanu. Informoval o tom specializovaný letecký server planes.cz.

Letoun podle serveru létal od svého dodání v únoru 1999 stále u ČSA, kde nosil registraci OK-EGO. "Po třech měsících tak následuje osud B737-500 OK-CGK, které ČSA prodaly britské firmě Mika LTD, za kterou stojí majitel letecké společnosti Armavia, podnikatel Michal Bagdasarov. Přes Armavii se pak dostal k nově založenému dopravci Slovakian Airlines, který se stal podnikatelským záměrem rusko-arménského byznysmena v Evropě," píše server planes.cz.

Témata:  ČSA

Související

Aktuálně se děje

8. října 2025 11:44

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 9. října

Přes naše území bude přecházet od severozápadu studená fronta, která přinese déšť a ochlazení. Během odpoledne a večera však bude srážek i oblačnosti postupně ubývat a počasí se začne zlepšovat, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy