ČSA zatím lety z Prahy do Kyjeva nepřeruší, situaci budou dál sledovat

České aerolinie (ČSA) provoz své letecké linky z Prahy do Kyjeva zatím nepřeruší. Dopravce chce bezpečnostní situaci na Ukrajině dál monitorovat a v případě jejího zhoršení bude reagovat. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí aerolinií Vladimíra Dufková. Lety z evropských měst na Ukrajinu v posledních dnech zrušili kvůli obavám z ruské invaze a s ní spojeného rizika někteří zahraniční dopravci.

Ilustrační fotografie
reklama

"České aerolinie provoz na Ukrajinu nepřerušují, lety do Kyjeva budou provozovány nadále podle platného letového řádu. Situaci monitorujeme, v případě zhoršení bezpečnostní situace jsme připraveni adekvátně zareagovat," uvedla Dufková.

Podle informací pražského letiště dopravce o víkendu proti původním plánům zrušil lety naplánované na 18., 21. a 23. února. "Důvody dopravce neuvádí," řekla ČTK mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. I bez těchto spojů ovšem ČSA dál ve svém systému nabízí letenky na celkem šest spojů z Česka na Ukrajinu během tohoto týdne, v prodeji jsou dál i lety naplánované na závěr února.

Ve světových médiích se v minulých dnech objevila varování, že Ukrajině kvůli obavám z ruské invaze hrozí faktické odstřižení od letecké dopravy. Varování později potvrdila letecká společnost SkyUp, jejíž linka z Madeiry do Kyjeva musela v noci na dnešek přistát v Kišiněvu, protože vlastník letadla zakázal, aby stroj vletěl do ukrajinského vzdušného prostoru.

V sobotu zrušila lety na Ukrajinu nizozemská společnost KLM. O zastavení letů na Ukrajinu uvažuje například německá Lufthansa, rozhodnutí ale dosud nepadlo, uvedla agentura Reuters.

České ministerstvo zahraničí (MZV) o víkendu před cestami na Ukrajinu vydalo varování. "Pokud na Ukrajině jste, zvažte možnost opuštění země. MZV vyzývá občany, kteří zvažují odjezd z Ukrajiny letecky, aby tak učinili bezodkladně vzhledem k možnému omezení či pozastavení služeb leteckých společností," stojí v prohlášení.

Témata: čsa | Ukrajina | letadla | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky