Problémy Samsungu by se mohly opakovat

Samsung není „dobrou příležitostí k nákupu“ kvůli možnému poškození pověsti. S blížícím se svátkem singles se Alibaba projevuje jako potenciální příležitost k nákupu. Informuje Peter Garnry, vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank.

Samsung, ilustrační fotografie
reklama

Pro obchodníka není nic lepšího než prudký pokles a výhodná koupě bývalého miláčka trhu, jaký právě teď zasáhl společnost Samsung – ten by mohl vzbudit zájem řady rebelů na trhu. Dle mého názoru by však bylo lepší takovému pokušení nepodlehnout.

O Samsungu se hodně mluví a během léta došlo k dlouhým obchodům, které jsme opustili těsně předtím, než propukla kontroverze kolem baterií modelu Galaxy Note 7. Myslím si, že pokud jde o značku Samsung, byla pověst jihokorejského giganta značně poškozena a objevují se otazníky kolem kvality. Firemní investoři jsou vůči Samsungu dost opatrní. Stalo se to jednou, může se to opakovat.

Nemyslím si, že je zde příležitost k nákupu. Pokud cena akcií klesne pod 650, pak je tu obrovský prostor pro další pokles. Apple na druhou stranu, může pokračovat v získávání bodů právě na neštěstí svého konkurenta, protože fiasko kolem modelu Galaxy 7 Note ostře mění názor na kritizovaný model iPhone 7, který se po uvedení na trh 7. září dočkal spíše vlažných ohlasů.

Zaměřil bych se na tři velké finančníky – JP Morgan Chase, Wells Fargo a Citi Group – kteří mají dnes odpoledne zveřejnit své výsledky za třetí čtvrtletí. U JP Morgan máme dlouhou pozici, protože je z finančních společností nejlepší a vzhledem k širokému obchodnímu záběru bude mít vyšší zisky díky růstu sazeb ve Spojených státech. Pro JP Morgan Chase je naše očekávání zvýšení výnosů o 8 %. U Wells Fargo a Citi Group se očekává meziroční pokles o 4 % a 12 %. Od Wells Fargo bude lepší se držet dál, ale Citi Group by z obchodního hlediska mohla překvapit růstem, protože i přes negativní postoj v posledním roce nyní dochází na rozvíjejících se trzích k obratu kvůli vyšším cenám ropy. Citi Group by se mohla dočkat dobře načasovaného překvapení. Další firma, na kterou bych se zaměřil, je Gilead Sciences. Její akcie jsou velice levné. 

Doporučuji se zaměřit také na čínského obra v oblasti online prodeje, a to společnost Alibaba, která získává na síle před svátkem singles 11. listopadu. V tomto období Alibaba obvykle prosperuje, jak může dosvědčit každý, kdo si pamatuje na obrovskou počáteční veřejnou nabídku v září 2014. V posledních týdnech došlo k určitému poklesu, ale jakmile dnes newyorská burza otevře, budu nakupovat dlouhé pozice Alibaby.

Témata: samsung
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky