Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Užijte si super dovolenou v Česku. Tohle jsou nejlepší kempy

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Na léto se po náročném školním roce těší nejen děti, ale i samotní dspěláci, kteří konečně mohou vyrazit někam za odpočinkem, či dobrodružstvím. Zážitky však nemusíte hledat pouze za hranicemi země, plno zábavy si určitě užijete i pod stanem, u vody, nebo jinde na výletech. Kde ale "zakempovat" ?

Ačkoli Češi rádi vyrážejí v létě na dovolené někam k moři, stále více roste poptávka i po kempování u nás. jen za loňský rok se v českých kempech ubytovalo přes milion turistů, což je o pětinu víc než v roce předchozím.

A právě díky těmto lidem a jejich hodnocení mohl vzniknout jakýsi přehled nejlepších kempů v zemi. Které kempy jsou za posledních 16 měsíců nejvíce navštěvované a nejlépe hodnocené podle návštěvíků portálu dokempu.cz?

Plzeňský kraj

Ubytování v krásném tichém prostředí slibuje menší rodinný kemp Karolina. Nachází se přímo na rozhraní chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a Český les a kromě panensky čisté přírody nabízí i aktivní odpočinek.

Vynikající je podle návštěvníků ale i kemp Keramika na břehu Hracholuské přehrady, který má prozatím nejlepší hodnocení a který je vhodný pro všechny rybáře, milovníky vodních sportů a výletníky. To stejné nabízí i autokemp ATC ANNIN 1 na břehu Otavy, který disponuje i tenisovými kurty či jízdárnou.

Jihočeský kraj

Relaxaci v srdci chráněné krajinné oblasti Třeboňsko nabízí Autocamp OAZA, který se nachází u nejdelšího rybníku v Čechách - Staňkovského. Návštěvníci v roce 2014 hodnotili kemp jako nejlepší v jižních Čechách, jako první v České republice navíc tento kemp získal ekologickou známku ECP-Label EU. Patří mezi nejvíce navštěvovaná místa v Jihočeském kraji.

Vynikající hodnocení má ale i kemp Branná na pravém břehu Vltavy. Ten vyhledávají zejména vodáci, kteří zde často nocují. Pokud ale dorazíte autem, rozhodně to nevadí. Je zde půjčovna lodí a raftů KANAK. Děti pak určitě potěší výběh koz.

Příjemně strávený čas můžete zažít ale i v Autocampu U Pískovny, který je nad krásným písečným jezerem. Toto prostředí je výborné i pro pořádání firemních akcí, školení, sportovních událostí.

Královéhradecký kraj

V Královéhradeckém kraji se nachází nejlépe hodnocený kemp roku 2015 vůbec - koupaliště a kemp Pecka. Bydlet můžete v apartmánu, v luxusních srubech i v přepychových stanech. Areál je vhodný i pro sportovce - vyžití je tu opravdu mnoho.

Na úpatí Krkonoš se nachází celoročně otevřený rekreační areál Dolce. Na své si tu přijdou zejména děti - je tu prostot pro koupání včetně tobogánu, různá hřiště, ale i minigolf nebo kurty na tenis a volejbal. Za zmínku ale rozhodně stojí i kemp Brodský, který leží uprostřed všech možných turistických atrakcí - od zámků, zřícenin hradů, skalních měst až po zoologickou zahradu.

Pozorovat zvířata přímo v akci ale můžete i novém Safarikempu v ZOO Dvůr Králové, kde je výběh afrických zvířat přímo součástí kempu.

Vysočina

Na Vysočině jsou prozatím celkem dva rekreační areály, které vysoce převyšují nad ostatními - a to Autokemp Sykovec v turisticky oblíbené oblasti Tří Studní a kemp Moře u rybníku Řeka. Na své si v obou lokalitách přijdou jak milovníci přírody, tak rodiny s dětmi či sportovci.

Zlínský kraj

Na vrcholku popularity je v současné době ve Zlínském kraji kemp Ranč Bystřička. Areál se nachází na valašsku v okolí Vsetína, Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm a je výborný pro relaxaci v přírodě i sportovní vyžití. Vynikající hodnocení mají ale i kempy Nivnická riviéra v podhůří Bílých Karpat, zrekonstruovaný kemp Slovácký Dvůr nebo Resort & Camp Dešná u Beskyd.

Středočeský kraj

Ubytování v panensky čisté přírodě Kokořínska nabízí autokemp SK Mšeno. Můžete spát ve stanech i karavanech, nebo využít tamní ubytovnu. Skvělé pro školy v přírodě a pro rodiny s dětmi je pak rekreační středisko Drhleny v Českém ráji, kde je k dispozici kromě venkovního bazénu i dětské hřiště, kurty, minigolf či stolní tenis.

Nádherně je ale podle spokojených reakcí návštěvníků i v kempu Srbsko v Českém krasu. V blízkosti jsou místní jeskyně, vápencové lomy (Amerika), Koněpruské jeskyně, Bubovické vodopády nebo třeba skanzen.

Jihomoravský kraj

Jen 10 kilometrů od historického města Znojmo se nachází Autocamping Výr. Tamní přehrada s písčitou pláží láká děti, smíšené lesy pak houbaře. Jedná se o velmi vyhledávané rekreační středisko.

Podobně je na tom ale i Kemp Vranovská pláž, který je turistickým rájem. V okolí se totiž nachází mnoho historických měst, památek i přírodních zajímavostí (NP Podyjí, Bítov, Telč, zřícenina hradu Cornštejn, vinné sklepy u Znojma).

Kulturní památky můžete ale navštěvovat i díky dobře situovaným autokempům Strážnice a Merkur Pasohlávky, které si též zakládají zejména na pestré nabídce sportovních aktivit a výletech do přírody. Provozovatelé stránek dokempu.cz pak doporučují i kemp Bítov - také na Vranovské přehradě.

Liberecký kraj

Mezi nejlépe hodnocené a nejvíce navštěvované areály v Libereckém kraji se bezpochyby řadí Autocamp Sedmihorky. Prostranství, kde můžete stanovat i zaparkovat se svým karavanem, se nachází v chráněné oblasti a geoparku UNESCO Český ráj. Na své si přijdou zejména vašniví výletníci, cyklisti, rybáři a milovníci památek.

Oblíbené je i středisko a kemp Jachta Holany, které se rozkládá přímo na břehu Milčanského rybníka. Stranou ale nezůstává ani autokemp Ostrov Malá Skála obehnaný řekou Jizerou, odkud to máte jen kousek na hrad Kost, zámek Sychrov nebo na Prachovské skály.

Ústecký kraj

Nejvyhledávanějším střediskem Ústeckého kraje je Autocamp Osek na úpatí Krušných hor. Je vhodný pro dobrodruhy, sportovce, turisty i rodiny. V blízkosti areálu najdete přírodní koupaliště, nechybí ale ani cyklostezky, místa na výletování i adrenalinové zážitky. Mezi další navštěvované kempy se řadí kemp U Ferdinanda na území národního parku České Švýcarsko a autocamp Zátiší poblíž jezera Chmelař.

Pardubický kraj

Pokud milujete vyhlídky, rozhodně byste měli navštívit Lucký vrch v srdci Českomoravské vysočiny, kde se nachází přírodní tábořiště a kemp. Opět se jedná o vhodné místo k výletování, stejně jako v okolí několikrát oceněného autokempu Pod Černým lesem u Žamberka.

Olomoucký kraj

Autokemp Přehrada Mostkovice, Autokemp na Krásném nebo Bobrovník. To jsou jen některé z rekreačních areálů, kterými disponuje Olomoucký kraj. Všechny jsou vyhledávané zejména milovníky přírody a památek. Nabízejí ale i koupání - Autokemp na Krásném láká na přírodní koupaliště, Mostkovice na Plumlovskou přehradu.

Moravskoslezský kraj

Jasným vítězem v oblasti nejlepších kempů Moravskoslezského kraje je autokemp Budišov nad Budišovkou. Do dřeva laděná restaurace, lesy, pěší trasy. To vše tento areál nabízí. Několik ocenění ale dostali i provozovatelé kempu Frenštát pod Radhoštěm na Beskydsku. Kromě zajímavých pěších tras totiž nabízí i možnost vykoupat se v nedalekém moderním aquaparku.

Na některé kempy se v minulých letech zaměřil i prázdninový inspektor TV Nova. Jak ohodnotil kemp Olešná na Frýdecko-Místecku?

Karlovarský kraj

Rekreační areál U Mlýna nabízí ubytování v nově vybudovaných chatkách, Jadran klidné prostředí lesoparku s minerálními prameny a autokemp Baldi Jesenice krásné prostředí Jesenické přehrady a příhraniční přírody. I v Karlovarském kraji si určitě najdete své vysněné místo, kde můžete strávit dovolenou! 

Témata:  dovolená kempy

Aktuálně se děje

19. července 2024 7:35

Google ukončí podporu známé verze Androidu. Nemáte ji?

Telefony s operačním systémem Android Lollipop brzy ztratí významnou část svých funkcí. Důvodem je rozhodnutí společnosti Google, která ukončí jejich podporu.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy