Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jak ušetřit za benzín a naftu? Tady natankujete nejlevněji

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Jak ušetřit za benzín a naftu? To, kde natankujete nejlaciněji ve vašem kraji, se dočtete v našem přehledu.

Ceny pohonných hmot jdou opět pomalu nahoru a před časem se na většině tuzemských čerpacích stanic přehouply přes 30 Kč za litr. Jak jsme již avizovali, může za to stoupající cena ropy na světových trzích a výpadek rafinerie v Kralupech nad Vltavou. Zde panuje od 17. května odstávka po výbuchu na krakovací jednotce.

To nutí většinu společností pohonné hmoty do Česka dovážet a zvyšuje to tak jejich ceny. Velmi podobně jako benzín je na tom i nafta, která se pohybuje kolem 28 korun za litr.

"V současné době navyšujeme objem importovaných pohonných hmot. My jsme už v květnu dováželi po havárii 35 železničních souprav, teď jsme to navýšili na 140 vlaků. Dovážíme především z Německa, Rakouska a Polska," sdělila před týdnem Lenka Svobodová, mluvčí Čepro.

V naší tabulce naleznete aktuální přehled těch nejlevnějších benzínových pump, kterým kraluje Albert v Přerově. Zde natankujete Natural 95 za 26,90 Kč. Ve všech ostatních krajích se cena pohybuje mezi 28,50 a 28,90 Kč za litr. Přehled ZDE

Naftu natankujete u vybraných stanic v rozmezí 26,50 až 27,20 Kč. Nejvíce čerpacích stanic s naftou pod 27 Kč naleznete ve Středočeském a Jihočeském kraji. Nejvíce si pak za naftu připlatíte v kraji Olomouckém. Přehled ZDE

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.