Jak ušetřit za benzín a naftu? Tady natankujete nejlevněji

Jak ušetřit za benzín a naftu? To, kde natankujete nejlaciněji ve vašem kraji, se dočtete v našem přehledu.

Ilustrační fotografie
reklama

Ceny pohonných hmot jdou opět pomalu nahoru a před časem se na většině tuzemských čerpacích stanic přehouply přes 30 Kč za litr. Jak jsme již avizovali, může za to stoupající cena ropy na světových trzích a výpadek rafinerie v Kralupech nad Vltavou. Zde panuje od 17. května odstávka po výbuchu na krakovací jednotce.

To nutí většinu společností pohonné hmoty do Česka dovážet a zvyšuje to tak jejich ceny. Velmi podobně jako benzín je na tom i nafta, která se pohybuje kolem 28 korun za litr.

"V současné době navyšujeme objem importovaných pohonných hmot. My jsme už v květnu dováželi po havárii 35 železničních souprav, teď jsme to navýšili na 140 vlaků. Dovážíme především z Německa, Rakouska a Polska," sdělila před týdnem Lenka Svobodová, mluvčí Čepro.

V naší tabulce naleznete aktuální přehled těch nejlevnějších benzínových pump, kterým kraluje Albert v Přerově. Zde natankujete Natural 95 za 26,90 Kč. Ve všech ostatních krajích se cena pohybuje mezi 28,50 a 28,90 Kč za litr. Přehled ZDE

Naftu natankujete u vybraných stanic v rozmezí 26,50 až 27,20 Kč. Nejvíce čerpacích stanic s naftou pod 27 Kč naleznete ve Středočeském a Jihočeském kraji. Nejvíce si pak za naftu připlatíte v kraji Olomouckém. Přehled ZDE

Témata: pohonné hmoty
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky