Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stát se zbavuje majetku. Nabízí k prodeji i levná auta

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Uvažujete o koupi auta, které nutně potřebujete třeba k dojíždění do práce nebo rozvážení svých ratolestí do kroužků, ale nemáte peněz nazbyt? Zkuste auto koupit od státu.

Stát se zbavuje nepotřebného movitého i nemovitého majetku skoro nepřetržitě. Občas je to skoro až úsměvné - to když úřady nabízejí složitě k odprodeji třeba toustovač nebo vysloužilý psací stroj.

Ale velmi často jsou na prodej pozemky, byty nebo automobily. Například nedávno byly k dostání hummery a několik sporťáků, které si za špinavé peníze pořídil drogový dealer.

Pokud ovšem netoužíte po ferrari nebo si ho zkrátka nemůžete dovolit, nemusíte klesat na duchu. K mání totiž pochopitelně jsou i auta za mnohem přijatelnější ceny, třeba už od deseti tisíc korun vzhůru.

V galerii najdete aktuální nabídku vozů ze stránek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Nejlevnější Renault Megane Scenic je k mání za 11  tisícovek, třílitrové BMW 535 D naopak stojí více než 450 tisíc korun. Podrobné informace najdete ZDE.

Témata:  auta

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 17:29

Bezpečnostní problémy společnosti Boeing přetrvávají. Akcie od začátku roku ztratily třetinu své hodnoty

Společnost Boeing (BA), největší světový výrobce letecké techniky, je opět pod drobnohledem veřejnosti kvůli nedávnému incidentu, kdy se za letu oddělil kryt motoru, což vedlo k nouzovému přistání. Tento incident se přidává k řadě bezpečnostních problémů, kterým společnost čelí, včetně lednového incidentu s oddělením dveří, k němuž došlo jen několik dní před vypršením dohody s ministerstvem spravedlnosti. Pokud úřady zjistí porušení dohody, může Boeing čelit znovuotevření smrtelných případů z let 2018 a 2019.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

Komentář Vladimíra Pikory: Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.