Slevy: Nepodvádí nás obchody? Není levněji za hranicemi?

Českou republiku zachvátila horečka povánočních slev. Většina obchodů se zbavuje neprodaného zboží a některé nabízejí až devadesátiprocentní slevy. Štáby televize Nova zjišťovaly, nakolik jsou probíhající výprodeje poctivé.

Diskuse: 1

Slevy, výprodeje. Ilustrační fotografie
reklama

Výprodeje jdou napříč sortimentem a často končí až v polovině ledna. Část obchodníků ale využívá nálepku slev a výprodejů k okrádání zákazníků. Zboží například těsně před Vánocemi zdraží, aby se pak za pár dní mohli chlubit výraznou slevou. V regálu zase bývá často jiná cena než se pak objeví na účtence. A právě na to se dnes zaměřila česká obchodní inspekce.

Problém našli inspektoři například u čokoládového krému - ten jim byl naúčtován bez slibované slevy. Právě rozdílná cena na regálu - a poté na účtence - bývá nejčastějším prohřeškem. Ale ne jediným.

"Buď se jedná o neseznámení spotřebitele s cenou, kde například chybí cenovka úplně anebo je napsaná sleva jen v procentech. A nejde očekávat, že zákazník bude chodit po prodejně s kalkulačkou a počítat, kolik to stojí," popsal mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Letos už česká obchodní inspekce provedla skoro 3000 kontrol zaměřených na akce a slevy - prodejci chybovali skoro v polovině případů.

Je levněji v Polsku a Německu?

Štáby TV Nova ale vyrazily na kontrolní nákupy i do Polska a Německa. Všechny měly stejné zadání - nakoupit oblečení, elektroniku a malé silvestrovské pohoštění . A nakonec samozřejmě porovnat ceny v jednotlivých státech. Ve výsledku na slevách ušetřily nejvíce právě v Česku:

Oblečení

1. Česko 1 607Kč
2. Polsko 2 597Kč
3. Německo 2 740Kč

Elektronika

1. Česko 11 393Kč
2. Německo 11 556Kč
3. Polsko 15 437Kč

Silvestrovské pohoštění

1. Polsko 131Kč
2. Česko 147Kč
3. Německo 171Kč

Celkem

1. Česko 13 147Kč
2. Německo 14 467Kč
3. Polsko 18 165Kč

Loading...

Diskuze: Slevy: Nepodvádí nás obchody? Není levněji za hranicemi?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky