Supermarkety začaly přijímat stravenkové platební karty Ticket Restaurant

Třetinu meníček v českých restauracích každý den uhradí zákazníci stravenkami. Lidé ale pracují i na místech, kde restaurace nejsou dostupné. Jídlo do práce si pak musejí nakoupit předem v potravinách nebo supermarketu a ráno vzít s sebou. Odteď stačí místo papírových stravenek vytáhnout předplacenou platební kartu Ticket Restaurant Card. Přijímat ji začal první řetězec – supermarkety Albert. A sousedi ve frontě u pokladny to ani nepoznají.

Albert

Stravenky dnes představují pro řadu restauratérů významné tržby v pracovní dny během oběda. „Odhaduje se totiž, že až třetina útraty za polední menu je hrazena stravenkami,“ uvedl analytik ze společnosti CYRRUS Jiří Šimara. Mnozí zaměstnanci firem však pracují v terénu, mimo centra měst, ve výrobě, distribuci nebo v nově vzniklých investičních zónách, kde je dostupnost teplého oběda v restauraci nemožná. Pro tyto případy stravenkové společnosti umožňují nákup potravin v menších formátech obchodů, zejména pak supermarketů. Společnost Edenred nyní nově nabízí i platby stravenkovou kartou Ticket Restaurant Card v supermarketech Albert po celém Česku. Po zákaznících již nebude chtít, aby u pokladen „žonglovali“ s papírovými stravovacími poukázkami. Pokladním odpadne načítání jednotlivých poukázek a platba za nákup se zrychlí.

„Platba v restauracích prostřednictvím předplacené stravenkové karty zažívá na trhu velmi slibný start. K dnešnímu dni lze platit s Ticket Restaurant Card již v  téměř 4 000 provozovnách po celém Česku. Věříme, že podobně úspěšný bude nový platební způsob i v obchodech s potravinami. Pro nás je důležité zajistit všem zaměstnancům rozmanitých profesí a úvazků maximální dostupnost jídla během pracovního dne. Supermarkety a menší formáty prodejen potravin vhodně doplňují již zasmluvněné restaurace a zajišťují větší dostupnost jídla a širší možnosti,“ uvedl Pavel Kusý, marketingový ředitel společnosti Edenred, která provozuje systém předplacených stravenkových karet Ticket Restaurant Card.

Zatímco platební karty k účtům vydávané bankami se již v Česku používají běžně, trh předplacených karet startuje. Češi jich mají v peněženkách zatím jen desítky tisíc, což se může rychle změnit. Kromě stravenkové karty Ticket Restaurant Card mohou Češi používat též například Blesk peněženku, cestovní a palivové karty společnosti Expensa nebo různé dárkové karty obchodních center, například Chodov nebo Nový Smíchov. Pro srovnání – počet debetních a kreditních karet v Česku vloni překonal 11 milionů. Odborníci považují předplacené karty za velmi perspektivní právě proto, že Češi si bezhotovostní platby oblíbili. „Digitalizace je celosvětový trend. V následujících letech bude nepochybně stále více zákazníků poptávat stravenkové karty,“ vysvětlil předseda Asociace provozovatelů poukázkových systémů Miroslav Sedlák.

Stravenková karta Ticket Restaurant Card je vybavená nejmodernější bezkontaktní technologií NFC (Near Field Communication). Ta umožňuje používat jak platební terminály, tak i běžné mobilní telefony a tablety. Předplacená karta, na kterou je předem vložena finanční hotovost, navíc není spojena s bankovním účtem, a tudíž přes ni nelze získat žádné citlivé údaje o majiteli. Výhodou předplacených karet je především rychlost procesu platby a na straně majitele karty také naprostá kontrola nad pohybem peněz díky systému nabití/útrata.

Témata: obchody | stravenky

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky