Prodej zlata a stříbra se ztrojnásobil

Společnost GOLDEN GATE CZ a.s. prodala během prvního pololetí roku 2015 investiční zlato a stříbro za 862,9 mil. Kč. Pro srovnání, tržby za loňské první pololetí činily 257,6 mil. Kč. Společnost prodala za prvních šest měsíců 825 kg zlata a 1,9 tuny stříbra. Hrubá marže dosáhla 30,2 mil. Kč a firma vykázala zisk před zdaněním ve výši 8,6 mil. Kč.

Zlato, ilustrační fotografie
reklama

„Lidé si stále více uvědomují, že držet peníze v bance nemusí být bezpečné. Dluhy Řecka i celé Evropy rostou a jednou se budou muset zaplatit, rozředit inflací anebo odepsat. Vysoká inflace nebo odpis dluhů mají jedno společné: ve svém důsledku je odnesou lidé znehodnocením svých úspor. Co se dnes děje v Řecku, zažili lidé na Kypru před dvěma roky,“ vysvětluje výkonný ředitel společnosti GOLDEN GATE CZ a.s. Vladimír Brůna. „Evropská centrální banka řeší své dluhy dalším zadlužováním a tištěním peněz. Jenom ECB chce na trhy do roku 2016 nalít 1,6 bilionu eur. Nikdy v minulosti dlouhodobě nefungovalo splácet staré dluhy novými,“ dodává.

Klíčovým trendem na českém trhu je dlouhodobě rostoucí zájem drobných investorů o spořicí programy do zlata a stříbra. Objem cílových částek spoření vzrostl během prvního pololetí roku 2015 o 0,5 mld. Kč na 4,2 mld. Kč. Podle průzkumu společnosti Češi investují do drahých kovů průměrně 1 500 Kč měsíčně. Většina klientů spoří na důchod, oproti loňsku vzrostl o 30 % segment spoření pro děti a vnoučata. Společnost nabízí spořicí programy do investičního zlata a stříbra už od 500 Kč měsíčně.

Bohatých lidí se krize většinou nedotkne. Mají zainvestováno v reálných aktivech, jako je orná půda, nemovitosti, vlastní byznys, umělecká díla nebo právě zlato a stříbro. „Při krizi většinou přichází o peníze střední třída, která drží úspory v bankách, na spořicích účtech a v penzijních fondech a zaplatí tak veškeré dluhy společnosti,“ říká Vladimír Brůna. „Proto jsme přišli s produktem spoření do fyzického aktiva dostupným téměř pro každého. Doporučujeme rozkládat investici v čase a průměrovat cenu, klient se tak vyhne velkým cenovým výkyvům. Že se lidé ke zlatu obecně obrací v obdobích nejistoty, již neplatí. V současné době vnímají drahé kovy již jako standardní a hlavně dostupný investiční produkt,“ dodává.

Témata: zlato
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky