Babiš jako zlá manželka. TOP 09 bojuje proti evidenci tržeb

Vláda ve středu měla jednat o elektronické evidenci tržeb (EET). S návrhem nesouhlasí opoziční strany. Teď se ozvali i koaliční lidovci. V nynější podobě je pro ně návrh nepřijatelný. TOP 09 rozjela sběr podpisů proti zavedení EET, celou kampaň doplnila nekompromisní karikaturou Andreje Babiše.

Andrej Babiš
reklama

Lidovcům se nelíbí, že z návrhu zákona o EET vypadla zmínka o drobných řemeslnících. Ti by podle plánů KDU-ČSL elektronickou evidenci tržeb používat nemuseli. Chtějí proto návrh zákona ještě doplnit a upřesnit.

Proti EET ostře bojuje i TOP 09. Na internetu sbírá podpisy proti jejímu zavedení. „Proti dalšímu plýtvání penězi a šikanování podnikatelů se můžete postavit i vy. Třeba tím, že připojíte svůj podpis pod naše Desatero. Nebo si zde pro začátek můžete přečíst, co vše nám zavedením elektronické evidence tržeb hrozí," píše strana na svých stránkách. Do středeční desáté hodiny strana získala necelých 1900 podpisů.

Kampaň navíc na Facebooku doplnila karikaturou ministra financí, který je vyobrazen jako zlá manželka. Obrázek je doplněn textem: „Tvoje žena neví, kolik piv vypiješ. Andrej áno. Díky elektronické evidenci tržeb".

"Humor je účinný nástroj proti aroganci moci. Proto se ho všichni diktátoři vždycky tak báli." komentoval obrázek na sociálních sítích Miroslav Kalousek. "Výtvarník zvolil jako téma hospodu. Jak si asi poradí s tím, až bude elektronická evidence tržeb i na veřejných toaletách?" dodal ironicky.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky