Benzin a naftu pod 30 korun už neseženete. Změní se to?

Benzín pod 30 korun za litr už v Česku téměř neseženete. Ceny pohonných hmot v minulém týdnu opět nepatrně vzrostly. Situace se ale má podle analytiků zlepšovat.

Ilustrační fotografie

Až dosud mohli řidiči v některých částech Česka čerpat benzin a naftu pod 30 korun, tuto hranici už ale neudržely ani nejlevnější pumpy. Celostátní průměr cen benzínu se nad třicet korun vyšplhal v polovině února, od té doby stále mírně stoupá.

Podle společnosti CCS vzrostly ceny nejprodávanějšího benzínu Natural 95 oproti minulému týdnu o 8 haléřů, nyní ho v průměru načerpáte za 31,58 Kč za litr. Nafta podražila o 3 haléře na současných 31,53 Kč za litr.

Podle portálu mbenzin.cz mají řidiči poslední možnost sehnat litr benzínu pod 30 korun na čerpací stanici v Klíčanech a v Neratovicích. Na ostatních místech si budou muset připlatit o něco více. Nejvíce ze svých peněženek vytáhnou v hlavním městě, naopak nejlevnější benzín a nafta jsou v kraji Karlovarském.

Podle statistik by se ale situace měla zlepšovat. "V nejbližším týdnu očekáváme mírný pokles cen benzínu o několik haléřů. Naopak u nafty předpokládáme stagnaci cen," uvedla analytička Eva Mahdalová ze společnosti Colosseum.

Cena pohonných hmot v sousedních zemích

Ve srovnání se sousedními zeměmi je cena pohonných hmot v České republice na pomyslném druhém místě. Nejlevnější benzín lze tradičně natankovat v Polsku, kde je výrazně nižší spotřební daň. Vyšší ceny benzínu oproti Česku jsou podle údajů Evropského energetického portálu naopak v Německu, Slovensku i Rakousku.

Témata: pohonné hmoty

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky