Agenturní zaměstnávání je jako otroctví, varují komunisté

Kandidát do komunálních voleb na Náchodsku za KSČM Pavel Janeček se ve svém zamyšlení, které poskytl serveru EuroZprávy.cz, podrobněji zaměřil na problematiku agenturního zaměstnávání. V něm je zaměstnanec dočasně umístěn do agentury práce na základě pracovní smlouvy nebo dohody, která je uzavřena mezi zaměstnancem a agenturou. Zaměstnanec se tak ve skutečnosti nebere jako stálý pracovník, ale je pouze "najímán", což podle Janečka hraničí s novodobou formou otroctví.

Ilustrační fotografie

"Většina zájemců o práci se jistě setkala s tímto nechvalně známým termínem. Počet těchto agentur činí v ČR až 1600. Podle oficiálních statistik registrujeme přibližně 600 tisíc nezaměstnaných. Toto číslo může být samozřejmě ještě vyšší, pokud započteme skrytou nezaměstnanost," píše Janeček.

"Právně se zde jedná o dohodu o dočasném přidělení zaměstnance agentury práce. V podstatě by měl mít zaměstnanec tohoto "businessu" stejná práva a mzdu jako zaměstnanec kmenový, ale to je pouhá naivní iluze. Agenturní zaměstnanec je zpravidla okleštěn o všechny benefity jako jsou Unišeky, stravenky a další nemalé výhody," upozorňuje komunictický kandidát.

"Smlouva je s ním uzavírána zpravidla na dobu určitou a prodlužována často po jednom měsíci. Tím není zaměstnanec jakkoli chráněn proti ztrátě práce a může být tedy kdykoliv propuštěn bez nároku na odstupné, nehledě na to, že na dovolenou mu připadá pouze poměrná část dní. Během celozávodní dovolené mu je pojištění samozřejmě strženo z platu, proto někteří pracovníci raději smlouvu prodlouží až po dovolené a odeberou se na Úřad práce, který toto pojištění zaplatí za ně," varuje.

Zaměstnanec tak žije podle Janečka stále s velkým pocitem nejistoty a bez vize do budoucna. "Zdali bude dostatek zakázek a smlouva mu bude prodloužena nebo jestli se vrátí na Úřad práce. Je v podstatě vyřazen z osobního života, neboť hypotéku nedostane vzhledem k této smlouvě. Rodinu tak do budoucna těžko zabezpečí a ve finální fázi není ani zaměstnancem oné firmy. Nemůže si to ani začlenit do životopisu," tvrdí.

"Agenturu si pracovník u firmy, kam je přidělen "nemůže" změnit. Většinou je mu nějaká spřízněná natvrdo doporučena vedením. Asi je náhoda, že obvykle pochází ze země majitele firmy. Rojí se případy, kdy je zaměstnancům natvrdo řečeno, že jsou nádeníky a buď to budou respektovat, nebo budou vyměněni za někoho jiného, který to podstoupí s radostí, a už čeká ve frontě," uvádí Janeček.

"Je to nicméně vysoce výhodné pro zaměstnavatele, protože při sezonních výkyvech operativně získává lidi a pak se jich snadno zbavuje. Nutno podotknout, že agenturám práce bylo v roce 2013 uloženo celkem 15 pokut ve výši 1 453 000 Kč, uživatelům 4 pokuty ve výši 250 000 Kč. Nejvyšší pokuta byla agentuře práce uložena ve výši 920 000 Kč za to, že neměla sjednáno pojištění proti úpadku," uzavírá Pavel Janeček.

Témata: lidé | zaměstnanci

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky