Sháníte levný domek? Stát se zbavuje nepotřebných nemovitostí

Zvláště teď po povodních možná mnoho ze zaplavených lidí přemýšlí o přestěhování. Nejen jim by se mohla hodit nabídka státu, který se zbavuje nepotřebných nemovitostí.

660
reklama

Všechny nabízené nemovitosti - a my jsme z nich vybrali jen necelé dvě desítky nejzajímavějších - najdete na webu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Tak zní komplikovaný název úřadu, prostřednictvím kterého stát prodává svůj nepotřebný majetek. A nejen ten nemovitý.

V aktuální nabídce bytů a domů najdete zajímavé nemovitosti s někdy až překvapivě nízkými minimálními kupními cenami. To je třeba příklad rodinného domku z Jičínska v obci Železnice. Jeho minimální kupní cena začíná na 180 tisících korun.

Získat ovšem můžete i podstatně větší objekty. K podnikání by se například mohla hodit rozlehlá třípodlažní budova v centru Rožmberka nad Vltavou v okrese Český Krumlov. Podle popisu jde o historický objekt, původně měšťanský dům, který byl později přestavěn pro rekreační účely. Dům má mohutné a zachovalé historické sklepy ideální třeba pro vinný sklep či restauraci.

Příjemnou chalupou či bydlením na důchod může být i zemědělská usedlost v Dobšicích v okrese České Budějovice. Součástí prodeje je kromě domu i pozemek se stodolou, chlévem a kůlnou. Do opravy nemovitosti by sice bylo potřeba investovat, ale cena za její koupi není nijak horentní. Minimální nabídka činí jen 380 tisíc korun.

Témata: nemovitosti
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky