Rána pro řidiče: Benzin už levnější rozhodně nebude

Zlevňování pohonných hmot, které potěšilo české řidiče v minulých týdnech, je u konce. Pro nadcházející týden očekávají analytici u čerpacích stanic stagnaci nebo růst cen. Minulý týden přitom zlevnil benzin i nafta shodně o 33 haléřů za litr, uvedla prostřednictvím údajů CCS společnost Colosseum.

660
reklama

Aktuální cena benzinu je podle celorepublikových statistik v průměru na úrovni 35,62 koruny. Naftu řidiči natankují za 35,11 koruny za litr. "Propad cen na světových burzách se ale minulý týden zastavil. Ropa Brent odmazala ztráty z předminulého týdne a opětovně se obchoduje výrazně nad hranicí 100 dolarů za barel," uvedl analytik společnosti Colosseum Vít Jedlička.

V posledních třech měsících klesala cena černého zlata především pod nátlakem vysoké produkce a rostoucích zásob. Cenu rovněž oslabila nízká spotřeba pohonných hmot a špatné hospodářské výhledy v klíčových světových ekonomikách.

Průměrné ceny pohonných hmot na burze v Rotterdamu přitom mírně vzrostly. Cena benzinu na tamním trhu vzrostla o 1,2 procenta, nafta podražila o 2,37 procenta. Zároveň nepatrně oslabila koruna vůči dolaru.

Témata: pohonné hmoty
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky