Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš se stahuje z Agrofertu. Plánuje něco nového?

Majitel zemědělsko-chemického impéria Agrofert a jeden z nejbohatších Čechů Andrej Babiš se plánuje stáhnout z aktivního vedení své firmy. Babiš to uvedl pro čtvrteční Hospodářské noviny (HN).

"V následujících dvou letech bych se rád dostal k tomu, že budu pracovat méně než teď. Proto chci vymyslet nějaký model fungování firmy v budoucnu," řekl Babiš.

Babiš plánuje více zapojit do řízení společnosti manažery. Agrofert prý buduje jako manažerskou, nikoliv rodinnou firmu. Proto také podle HN uvažuje i o možnosti přepustit klíčovým manažerům podíl ve společnosti a případně i o uvedení části firmy na burzu.

„Pravdou je, že jsem vstup na burzu v minulosti vždy vylučoval, ale dnes to vyloučit nemohu. Musím si vše ještě vyhodnotit, ale i tato cesta je jednou z úvah," dodal Babiš ke svým plánům v horizontu dvou let.

Témata:  Andrej Babiš

Související

Aktuálně se děje

29. května 2026 13:01

Temu dostalo pokutu 200 milionů eur. EU tvrdě udeřila kvůli nebezpečnému zboží

Evropská komise uložila online tržišti Temu pokutu ve výši 200 milionů eur za porušení Nařízení o digitálních službách. Platforma podle Komise dostatečně nevyhodnotila rizika spojená s prodejem nelegálních výrobků a s možnými dopady na spotřebitele v Evropské unii. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Komentář

Euro: co ukazují nové studie o jeho dopadech na obchod a investice

Stěžejním argumentem stoupenců přijetí eura v Česku je ten, že jednotná evropská měna podpoří jak zahraniční obchod, tak přímé zahraniční investice v tuzemsku. Nic z toho ale nemusí být pravda. Renomované studie z poslední doby totiž konstatují prakticky nulový vliv členství v eurozóně jak na přímé zahraniční investice, tak na rozvoj zahraničního obchodu.