Hazard vám vydělává miliardy a vy ho chcete rušit? Lobbisté se navážejí do obcí

Zakázat herní automaty? To by rozpočet pěkně zabolelo. Přišel by o několik miliard korun ročně. Zájmové sdružení provozovatelů automatů se teď naváží do regulátorů hazardu.

Diskuse: 0

reklama

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů (SPELOS) se ve své tiskové zprávě plácá po ramenou. Herní průmysl odvedl během letošního roku přes 5,8 miliardy korun. Drtivou většinu a to 4,2 miliardy korun odvedli provozovatelé Centrálních loterních systémů s koncovými videoloterními terminály. Upozorňujeme ale, že se jedná o vlastní šetření SPELOSu.

„Veškeré tržby, z nichž pochází tyto odvody, však chtějí stůj co stůj získat pro sebe nelegální provozovatelé her. Mají k tomu i řadu pomocníků v podobě nejrůznějších občanských sdružení a ostatních „hazardobijců", kteří se snaží zničit toto legální odvětví podnikání u nás. Dobře přitom vědí, že v tomto případě na místo transparentních provozovatelů nastoupí hazardní mafie tak, jak je tomu v zahraničí a veřejné rozpočty přijdou o tolik potřebné finanční prostředky," říká Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

Většinu peněz vybraných na daních z hazardu získaly obce. Jedná se o 4,1 miliardy. Vrzáň si ale neodpustil rýpnutí do obecních samospráv. Obce by mohly získávat více peněz, stačilo by, kdyby neregulovaly počet automatů. „Ve srovnání s druhým čtvrtletím jsme zaznamenali pokles o 2,3 %, což je důsledek neuvážené a mnohdy populistické regulace ze strany obcí," tvrdí Vrzáň.

Následně straší, že pokud starostové budou hazard v obcích zakazovat, vznikne tu nelegální síť heren a obce nedostanou vůbec nic.

Loading...
Témata: hazard

Diskuze: Hazard vám vydělává miliardy a vy ho chcete rušit? Lobbisté se navážejí do obcí

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky