Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pohonné hmoty během minulého týdne zlevnily

Pohonné hmoty během minulého týdne zlevnily

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

U čerpacích stanic minulý týden zlevnily pohonné hmoty, cena benzinu klesla o 40 haléřů na 37,31 koruny, nafta zlevnila o 10 haléřů na 36,81 koruny za litr. Za tímto vývojem stojí pokles cen ropných produktů na burze a vývoj na měnových trzích, vyplývá to z pondělních statistik společnosti CSS.

Také cena ropy typu Brent v uplynulém týdnu mírně klesla. "Příčinou jsou zprávy o vysokých zásobách ve Spojených státech, vyšší produkci a slábnoucí poptávce. Produkce černého zlata vzrostla v největší ekonomice světa sedmým týdnem v řadě na 6,61 milionu barelů denně," uvedl analytik společnosti Colosseum Petr Čermák s tím, že se jedná o nejvyšší hodnotu za posledních 17 let.

Světová poptávka po benzínu během sledovaného období poklesla o 2,7 procenta na 8,49 milionu barelů denně. Nicméně v pátek zamířila cena ropy vzhůru, když pozitivně překvapila statistika o růstu HDP v USA. Pokles cen ropy se však příznivě odrazil i na cenách ropných produktů v Rotterdamu.

Koruna minulý týden mírně oslabila a v průběhu následujících dnů by měl podle analytika Čermáka trend zlevňování u našich čerpacích stanic pokračovat. "Očekáváme pokles cen pohonných hmot v řádu několika desetihaléřů," odhadl.

Témata:  pohonné hmoty

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Pilulka v krizi: Akcie na historickém minimu, chybějící finanční prostředky a boj o přežití

Online lékárna Pilulka, kdysi vycházející hvězda českého trhu, se v současnosti nachází v kritické situaci. Akcie společnosti na pražské burze klesly na historické minimum, což je odrazem turbulentního období poznamenaného neúspěšnou expanzí a širším zpomalením elektronického obchodu. Navzdory snahám o zlepšení finanční situace společnost stále nemá dostatek kapitálu a její budoucnost zůstává nejistá. Vedení společnosti však věří v lepší zítřky.