Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Od ledna 2012 zdraží dálniční známky i mýto

Od ledna 2012 zdraží dálniční známky i mýto

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Spory ministra financí Kalouska s Věcmi veřejnými se prodraží řidičům. Jedním z prostředků má být zdražení dálničních známek, řidiči osobních aut budou od Nového roku za známku platit až 1500 korun, píší čtvrteční Hospodářské noviny (HN).

Jízda po dálnici se prodraží i řidičům nákladních vozů - ministr chce na mýtném vybrat dvě miliardy navíc. Poté, co se nejmenší koaliční straně nepodařilo přesvědčit Kalouska, že na dopravu je potřeba o 14 miliard více než v letošním roce, a musí se smířit jen se čtyřmiliardovým navýšením rozpočtu. "Předpokládáme, že zdražení dálničních známek nám přinese 700 milionů korun navíc," řekl náměstek ministra Lukáš Hampl. Tento plán v praxi znamená, že každý řidič od ledna za dálniční známku utratí zhruba o 300 korun navíc, uvádí mimo jiné HN.

Témata:  dálniční poplatky

Související

Aktuálně se děje

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

24. dubna 2026 12:06

Stát rozdává vstup zdarma. Instituce počítají ztráty

Česká republika zažívá v oblasti památek a kulturních institucí paradox. Na jedné straně stojí rekordní zájem návštěvníků, na straně druhé experiment státu s bezplatným vstupem, který tento zájem dále uměle zesiluje.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Evropa zaostává. Bez amerického deštníku by byla zadluženější než USA

V uplynulém týdnu se na českých sítích strhla mela. Jakub Landovský, jehož zmocnění pro plnění závazků vůči NATO dnes schvaluje vláda, nejprve glosoval slova finského prezidenta Alexandra Stubba. Ten v projevu na Hradě vyzval přítomné v obecenstvu, ať si připomenou, jak pozitivně EU změnila jejich život za posledních třicet let. „V roce 1996 měla EU patnáct členů a 28 % světového HDP. Dnes má 27 členů, a 15 % globálního HDP,“ rýpl si nato novopečený zmocněnec vyzdvižením čísel, která příliš nepečetí vzkaz, jejž chtěl Stubb z Hradu vyslat.