Cena benzinu během týdne rychle rostla! A bude ještě hůř

Během uplynulého týdne pokračovalo v Česku zvyšování cen benzinu, který zdražil o 20 haléřů na 38,33 koruny, na druhou stranu se mírně snížila cena nafty (o 3 haléře na 37,17 koruny). Ve prospěch českých motoristů hraje nadále posilující koruna, vyplývá to z pondělních statistik společnosti CCS.

660

"Průměrné ceny pohonných hmot v Rotterdamu zamířily vzhůru. Výraznějšího růstu jsme byli svědky v případě benzínu. Ve prospěch motoristů hraje vývoj na měnových trzích, kde koruna prudce posiluje a měla by zabránit výraznějšímu růstu cen," komentoval vývoj cen pohonných hmot analytik společnosti Colosseum Petr Čermák.

Cena ropy Brent v průběhu minulého týdne stagnovala. Komoditu podporovaly zprávy o novém programu odkupu státních dluhopisů, který oznámila ECB. Dále výraznější pokles zásob v USA nebo nová stimulační opatření v Číně. "Hurikánové nebezpečí, které v posledních dnech ceny ropy podporovalo, dočasně pominulo," doplnil Čermák.

V následujících dnech lze podle analytika Čermáka očekávat smíšený vývoj. Nafta s největší pravděpodobností zlevní, cena benzínu by měla stagnovat či mírně růst.

Témata: pohonné hmoty

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky