Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cena benzinu během týdne rychle rostla! A bude ještě hůř

Cena benzinu během týdne rychle rostla! A bude ještě hůř

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Během uplynulého týdne pokračovalo v Česku zvyšování cen benzinu, který zdražil o 20 haléřů na 38,33 koruny, na druhou stranu se mírně snížila cena nafty (o 3 haléře na 37,17 koruny). Ve prospěch českých motoristů hraje nadále posilující koruna, vyplývá to z pondělních statistik společnosti CCS.

"Průměrné ceny pohonných hmot v Rotterdamu zamířily vzhůru. Výraznějšího růstu jsme byli svědky v případě benzínu. Ve prospěch motoristů hraje vývoj na měnových trzích, kde koruna prudce posiluje a měla by zabránit výraznějšímu růstu cen," komentoval vývoj cen pohonných hmot analytik společnosti Colosseum Petr Čermák.Cena ropy Brent v průběhu minulého týdne stagnovala. Komoditu podporovaly zprávy o novém programu odkupu státních dluhopisů, který oznámila ECB. Dále výraznější pokles zásob v USA nebo nová stimulační opatření v Číně. "Hurikánové nebezpečí, které v posledních dnech ceny ropy podporovalo, dočasně pominulo," doplnil Čermák.V následujících dnech lze podle analytika Čermáka očekávat smíšený vývoj. Nafta s největší pravděpodobností zlevní, cena benzínu by měla stagnovat či mírně růst.

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.