Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jakl s Hájkem berou nad sto tisíc a vy se tomu divíte?

Hradní pán konečně uvolil zveřejnit platy svých komoří Jakla a Hájka. Ani hlava státu totiž nemůže ignorovat rozhodnutí soudu a tak konečně víme, že jeho hlavní spolupracovníci mají pohádkový plat ve výši více jak sto tisíc korun měsíčně.

Kancelář prezidenta respektuje rozhodnutí soudu a díky tomu mohly Lidové noviny zveřejnit přesná čísla. Vicekancléř Hájek pobírá krásných 111.666 korun, prezidentův tajemník Ladislav Jakl „jen“ 103.786 korun.Co to ale vypovídá? De facto se jedná o dva vysoké manažery Hradu. Stotisícový plat je sice v rámci veřejné správy ojedinělý (má ho pouze 50 úředníků státu), ale pokud vezmeme v potaz různé odměny nad rámec platu, které se mnohdy rovnají částkám vyšším než půl milionu, je jejich plat v mezích.Na druhou stranu, pokud se podíváme na prospěch těchto mužů pro mezinárodní pověst České republiky, je otázkou, zda si takové „prachy“ zaslouží. Oba dva jsou svými konzervativními a euroskeptickými názory pro českou diplomacii spíše přítěží.Každopádně ale je jasné, že většina z nás si může o takovém platu nechat jen zdát. Povězme si však na rovinu. Kdo z vás by chtěl spolupracovat s povýšeným a přehnaně sebevědomým člověkem jako je Václav Klaus jen za průměrný plat?

Témata:  prezident ČR

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy