Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pozor! Alkoholtester bude povinnou výbavou. Ve Francii už za týden

Turisté mířící do Francie vlastním autem by si měli doplnit výbavu. Od 1. července 2012 totiž vstoupí v platnost nařízení, podle kterého musí všichni řidiči motorových vozidel, s výjimkou mopedů, mít v povinné výbavě soupravu na kontrolu alkoholu v organismu - alkoholtester.

Pokuta za nedodržení povinnosti se bude pohybovat kolem 11 eur. Pokuty budou kontrolní orgány ukládat až od 1. listopadu 2012, do této doby platí pro všechny řidiče ochranná lhůta na dovybavení vozidla. Povinnost platí samozřejmě také pro české řidiče. Francie patří dlouhodobě mezi desítku neoblíbenějších destinací, kterou volí Češi pro svou dovolenou. V průměru navštíví Francii ročně 170 tisíc českých turistů. Vlastní automobil je nejběžnějším dopravním prostředkem, na dovolenou se jím dopravuje zhruba 6,5 milionu Čechů.

Témata:  auta

Související

Aktuálně se děje

20. května 2026 15:20

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

6. května 2026 22:14

Data místo emocí: jak čeští dolaroví milionáři reagují na tržní turbulence

Světové trhy jsou vrtkavější než kdy dříve, ale čeští dolaroví milionáři to zvládají s přehledem. Podle J&T Banka Wealth Reportu již 92 % z nich přijalo prudké výkyvy za nový normál. Panicky neprodávají ani nekupují, spíše si v turbulentních podmínkách udržují detailní přehled o svém portfoliu a jen ladí svou dlouhodobou strategii.  

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ministerstvo financí

Zájem o Dluhopisy Republiky přesáhl očekávání ministerstva

Stačil týden a objednávky Dluhopisů Republiky přesáhly plánovaných 20 miliard korun. Ministerstvo financí rovnou oznámilo navýšení emise. Na první pohled to vypadá jako jasný hit. Úrok přes čtyři procenta, daňové osvobození, stát jako dlužník... Konzervativní investor má důvod zpozornět, zda je to i pro něj vhodný produkt. A tady je dobré si říct, že u investic většinou neškodí samotný produkt, ale špatný důvod, proč si ho člověk koupí. Může jich být hned několik.