Pohonné hmoty zlevnily

Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic se v uplynulém týdnu opět snížily, benzin Natural 95 zlevnil v průměru o 17 haléřů na 36,92 Kč/l, nafta o 16 haléřů na 36,14 Kč. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.

Diskuse: 0

660
reklama

"Příčinou byl pokles průměrných cen na burze v Rotterdamu. Výraznějšímu zlevnění bránilo oslabování koruny vůči dolaru," konstatoval analytik společnosti Colosseum Petr Čermák. "Koruna dále prudce oslabovala a v následujících dnech bude tlačit ceny u našich čerpacích stanic výše. Růst by mohly přibrzdit distribuční marže, které jsou mírně nadprůměrné a mohly by poklesnout zpět k průměru. V průběhu následujících dnů očekáváme mírný růst cen pohonných hmot," odhaduje Čermák.
 
Natural 95 je o 80 haléřů levnější než před měsícem, cena nafty se v meziměsíčním srovnání snížila o 56 haléřů. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je nejprodávanější druh benzinu dražší o 1,87 Kč, nafta o 1,64 Kč.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

Loading...
Témata: pohonné hmoty

Diskuze: Pohonné hmoty zlevnily

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky