Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČEZ v loňském roce vydělal 40,8 miliardy korun

ČEZ v loňském roce vydělal 40,8 miliardy korun

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Energetický gigant ČEZ vykázal za loňský rok čistý zisk 40,8 miliardy korun, což představuje meziroční pokles o 13 procent. Společnost o tom informovala v úterý na svých internetových stránkách.

Čistý zisk energetické Skupiny ČEZ tak překonal celoroční plán o 0,7 miliardy korun. Přesto zisk po zdanění klesl meziročně o 13 procent.

Významně plánované hodnoty loňského roku překonala Skupina ČEZ v kategorii provozního zisku před odpisy (EBITDA), když ukazatel nad očekávání vzrostl o 2,5 miliardy a přesáhl 87,3 miliardy korun. To představuje dvouprocentní meziroční pokles.

Ačkoliv výsledky roku 2011 jsou v meziročním srovnání s rokem 2010 na provozní úrovni o 1,7 procenta nižší, ČEZ nakonec doručil svým akcionářům zisk vyšší, než plánoval.

Témata:  ČEZ

Aktuálně se děje

27. července 2026 15:43

Trumpova nová cla českou ekonomiku neochromí. Problémem je jejich trvalost

Nová americká cla, která administrativa prezidenta Donalda Trumpa zdůvodňuje nedostatečným postupem obchodních partnerů proti zboží vyráběnému nucenou prací, představují z hlediska české ekonomiky další nepříznivý zásah do mezinárodního obchodu. Nejde však o šok, jenž by měl české hospodářství bezprostředně zásadněji poškodit. Evropská unie bude patřit do skupiny ekonomik zatížených desetiprocentní sazbou, zatímco země, které podle Washingtonu nemají odpovídající zákaz dovozu výrobků vznikajících nucenou prací, čelí sazbě 12,5 procenta.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

USA překvapivě skupují vlastní dluh, bitcoin těží z oslabování dolaru

V USA se včera stalo něco, co může být pro trhy mnohem důležitější, než se na první pohled zdá. Ministr financí Scott Bessent vytáhl proti vysokým dlouhodobým úrokům poměrně neobvyklou zbraň. Americké ministerstvo financí oznámilo, že nejméně zdvojnásobí objem odkupů starších státních dluhopisů se splatností 10 až 30 let. Zjednodušeně: stát se stane větším kupcem vlastních dlouhodobých dluhopisů.