Výdaje na důchody se zvýší téměř o 19 miliard

Na dávkách důchodového pojištění vydá ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) v roce 2012 o 18,8 miliardy korun víc než letos, celkem to má být 373,5 miliardy korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který MPSV ve středu poslalo ministerstvu financí a který má agentura Mediafax k dispozici.

660

Nejvyšších úspor chce ministerstvo příští rok dosáhnout snížením dávek na podporu v nezaměstnanosti, kam by mělo jít o 1,8 miliardy korun méně než v letošním roce. O 343 milionů podle návrhu klesnou výdaje na státní sociální podporu a 1,35 miliardy chce rezort Jaromíra Drábka (TOP 09) ušetřit v kapitole ostatních výdajů.
 
Více než o dvě miliardy stoupnou naopak peníze vyplácené na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách, téměř o miliardu navíc má ministerstvo vyplatit na dávkách nemocenského pojištění. Výdaje ministerstva na pomoc lidem v hmotné nouzi a dávky zdravotně postiženým mají stoupnout meziročně o 420 milionů korun.
 
Celkové příjmy MPSV budou podle návrhu 375,5 miliardy korun, výdaje bez necelých dvou miliard dosáhnou hranice půl bilionu korun.
 
O návrhu rozpočtu svého ministerstva bude Drábek jednat ještě se svým spolustraníkem a ministrem financí Miroslavem Kalouskem a zabývat se jím bude také vláda jako celek.

Témata: důchody

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky