Svátky mění výplatní termíny důchodů. Kdy peníze přijdou?

Výplatní termíny důchodů se již tradičně koncem letošního a začátkem příštího roku posunou. Prosincové důchody dostanou lidé dříve, naopak důchody s termínem výplaty 2. ledna mohou být v některých případech připsány na účet až o den později. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Peníze CZK, ilustrační fotografie
reklama

Důchody, které mají být vyplaceny na Štědrý den, budou vyplaceny již v pátek 21. prosince. Důchody s termínem výplaty 22. prosince vyplatí ČSSZ ve čtvrtek 20. prosince a důchody s termínem 20. prosince o den dříve.

Finanční prostředky určené na výplaty důchodů v roce 2019 může ČSSZ čerpat až ve středu 2. ledna, proto i důchody se splatností 2. ledna může ČSSZ poukázat prostřednictvím České národní banky na účty klientů nejdříve v tento den. "Toto každoroční mimořádné opatření související s přelomem roku může znamenat, že někteří klienti budou mít příslušnou částku na svém účtu výjimečně ve čtvrtek 3. ledna 2019," uvedla správa. Důchody se splatností 2. ledna vyplácené prostřednictvím České pošty budou řádně v termínu.

Změna výplatních termínů se týká pouze dávek důchodového pojištění, tedy důchodů starobních, invalidních a pozůstalostních. K letošnímu 30. září vyplácela ČSSZ téměř 3,5 milionu důchodů, pobíralo je 2,9 milionu důchodců.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky