tarify mobilních operátorů

Ilustrační fotografie

Proč platí Češi za mobilní tarify více než ostatní?

Ekonomika

Kolem cen mobilních tarifů se v posledních týdnech rozpoutala vášnivá debata. Proč čeští spotřebitelé mnohonásobně přeplácejí ceny mobilních tarifů? Kolik za neomezené tarify zaplatí například Němci, Slováci nebo Poláci? A jak si jako jednotlivec dojednat s operátorem výhodnější nabídku? Pomůže spojení spotřebitelů do velké skupiny?

Češi nejsou spokojeni a hromadně se registrují do celonárodní aukce mobilních tarifů.

Češi se zlobí. Hromadně se registrují do celonárodní aukce mobilních tarifů

Magazín

Nezávislá spotřebitelská organizace dTest se opět rozhodla vyjít vstříc spotřebitelům a spustila kampaň „Chci výhodnější tarif“. Z mezinárodního srovnání totiž vyplynulo, v jak nevýhodném postavení se český spotřebitel nachází oproti sousedům v Polsku či Rakousku. Také z tohoto důvodu se dTest rozhodl bojovat proti vysokým cenám tarifů a nevýhodným smluvním podmínkám, které nabízejí mobilní operátoři. Historicky první celonárodní aukce mobilních tarifů je reakcí na tuto situaci. Důkazem, že situace na trhu Čechům opravdu vadí, dokazuje zájem o aukci, kdy se během prvních dní zaregistrovalo přes 30 000 spotřebitelů.

Aktuálně se děje

17. dubna 2026 16:48

31. března 2026 9:46

24. března 2026 12:46

Energie opět zdražují: Jak se bránit růstu cen a ušetřit tisíce

Ceny elektřiny a plynu na burzách se do účtů domácností promítají s určitým zpožděním, jejich dopad ale může být výrazný. Aktuální vývoj ukazuje, že při rychlých změnách na trhu mohou rozhodovat i jednotlivé dny – zejména když ceny ovlivňují geopolitické události, jako je napětí na Blízkém východě. Včasná reakce může domácnostem ušetřit tisíce až desítky tisíc korun ročně. Důležité je ale vědět, jaký typ smlouvy máte sjednaný a kdy ji lze změnit nebo upravit její podmínky.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Nabíjení elektromobilů v Česku, Lovosice

Komentář

Konec dieselové éry: Češi prchají k elektromobilům, stará auta ale zůstávají

Válka na Blízkém východě netlačí nahoru jen ceny pohonných hmot, ale přepisuje i to, v čem budou Češi v následujících letech jezdit do práce. Podle dat skupiny AURES Holdings, největšího středoevropského prodejce ojetých vozů pod značkami AAA AUTO a Mototechna, se jen za první čtvrtletí letošního roku prodeje ojetých aut meziročně propadly zhruba o 30 procent. Nejde přitom o to, že by Češi přestali jezdit, ale o rychlou změnu jejich preferencí pod tlakem cen na čerpacích stanicích.