nůž

Ilustrační fotografie

V Británii roste počet pobodání. Řetězce přestanou prodávat nože

Aktuality

Britský obchodní řetězec Asda se rozhodl vyřadit do konce dubna z nabídky kuchyňské nože v reakci na výrazný nárůst případů pobodání, jejichž oběťmi jsou hlavně mladí lidé. Minulý víkend byli v Londýně a Manchesteru zabiti nožem dva sedmnáctiletí Britové, počátkem tohoto týdne skupina útočníků ohrožovala noži studenty na koleji v hrabství Lancashire.

Aktuálně se děje

13. ledna 2026 18:19

5. ledna 2026 9:50

Předpověď počasí na noc a úterý 6. ledna. Teploty mohou klesnout až k −14 °C

Úterní počasí nabídne výrazně zimní ráz. Noc bude jasná až polojasná a mrazivá, teploty mohou klesnout až k −14 °C. Přes den zůstane pod nulou, ráno s menší oblačností, během dne však mraků přibude, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Digitalizace hlášení pracovních úrazů: od ledna 2026 jen online

Od začátku roku 2026 se hlášení pracovních úrazů přesouvá výhradně do online prostředí. Zaměstnavatelé nyní všechny pracovní úrazy a záznamy o nich ohlašují prostřednictvím portálu Státního úřadu inspekce práce a papírové formuláře se již nepoužívají. Nové pravidlo vyplývá z nařízení vlády, které je platné od 1. ledna 2026.