kurýrní služby

Ilustrační fotografie

Bez nich by Vánoce neproběhly. Jak jsou dnes placené klíčové profese v logistice

Reportér

Předvánoční období každoročně mění skladové provozy obchodů a e-shopů v nejvytíženější logistické uzly v roce a jednou z klíčových profesí, jejíž význam v tomto čase dramaticky roste, jsou expediční pracovníci. Zatímco běžně se jejich práce soustředí na třídění zásilek podle dopravců, tisk expedičních štítků nebo kontrolu kompletnosti objednávek, v období vánoční špičky přebírají roli poslední kontrolní linie celého e-commerce řetězce. 

Ilustrační fotografie

Proč není snadné vyměnit dodavatele v kurýrních službách?

Ekonomika

Měnit dodavatele je pro mnoho firem nesnadným rozhodnutím, které doprovází strach ze snížení kvality vlastních služeb, nedostupnosti zboží, ztráty důvěry zákazníků, finančních ztrát a v neposlední řadě strach i z toho, že se nic nezmění. V oblasti kurýrních služeb tomu není jinak. Spokojení zákazníci dopravních společností si zakládají především na spolehlivosti, rychlosti, výhodnosti a komunikativnosti. I přesto, pokud není některý z těchto pilířů stabilní, pro ně nemusí být jednoduché svého dopravce změnit.

Aktuálně se děje

23. března 2026 13:03

20. března 2026 12:40

11. března 2026 11:46

Růst cen benzínu a nafty může státu přinést téměř miliardu měsíčně

Pokud by probíhající válka v Íránu trvaleji zvedla ceny pohonných hmot v Česku, státu se zvýší příslušné daňové inkaso. Pokud tedy vyšší cena pohonných hmot neodradí významnější část motoristů od cestování vozem. Pokud by ale došlo vlivem dražší ropy k růstu cen pohonných hmot modelově z 33 Kč/l na 40 Kč/l, takové výraznější omezování cestování by se ještě konat nemuselo. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Putinův nečekaný jackpot: Rusko vydělává nejvíce od začátku invaze

Úder Spojených států a Izraele na Írán přišel přesně ve chvíli, kdy ruská ekonomika zažívala krušné časy, pod tíhou sankcí a hrozby cel ze strany USA slábla a příjem státní kasy z prodeje ropy byl na několikaletém maximu. Jenže stačilo několik týdnů a je vše jinak. V minulém týdnu Rusko získalo prodejem námořně vyvážené ropy 2,46 miliardy dolarů (zhruba 52 miliard korun), spočítala agentura Bloomberg. To je nejvyšší týdenní tržba od druhého týdně měsíce března 2022.