Ivanka Trump

Ivanka Trump

Ivanka Trumpová bude pomáhat s výběrem šéfa Světové banky

Ekonomika

Dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka není jedním ze zvažovaných kandidátů na uvolněné místo šéfa Světové banky (SB), bude však pomáhat s výběrem nového prezidenta této instituce. S odvoláním na nejmenovaného představitele Bílého domu to uvedla agentura Reuters. Několik médií o víkendu citovalo zprávu listu Financial Times (FT), který napsal, že Ivanka Trumpová je v širším okruhu uchazečů o tento post.

Ivanka Trump

Stane se Ivanka Trumpová novou šéfkou Světové banky?

Aktuality

Bílý dům údajně při výběru nového šéfa Světové banky zvažuje i jméno dcery amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanky. Napsal to s odvoláním na nejmenovaný zdroj list The Financial Times, podle nějž je ve skupině možných kandidátů rovněž náměstek amerického ministra financí David Malpass či bývalá velvyslankyně Spojených států při OSN Nikki Haleyová. Dosavadní šéf banky Jim Yong Kim tento týden překvapivě oznámil, že z funkce předčasně odejde.

Aktuálně se děje

28. listopadu 2025 13:23

24. listopadu 2025 17:55

12. listopadu 2025 12:17

Tváří v tvář smrti, ale s nízkým platem. Pietní profese dál zaostávají za průměrem

Listopad bývá obdobím, kdy lidé častěji zavítají na hřbitovy a připomínají si své blízké. S tím se dostávají do popředí i profese spojené s pietními službami – květinářky, pracovníci pohřebních služeb či kameníci. Podle údajů portálu Platy.cz se jejich výdělky výrazně liší. Kameníci si měsíčně přijdou přibližně o 60 % více než květinářky, přesto se ani oni nedostanou nad celostátní průměr. Zatímco příjmy květinářek a pracovníků pohřebních služeb zůstávají znatelně pod ním, mzdy kameníků se k průměrné úrovni alespoň přibližují.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy