GLS

Ilustrační fotografie

Dárky na poslední chvíli: Přehled, do kdy jednotliví dopravci garantují doručení

Reportér

Není žádným tajemstvím, že Češi nakupují vánoční dárky online více než kdy dříve. S blížícími se svátky tak často roste i nervozita kolem toho, kdy je potřeba objednávku odeslat, aby balík s dárky dorazil pod stromeček včas. Společnost Upgates proto připravila přehled nejzazších termínů pro odeslání zásilek u nejvýznamnějších dopravců na českém trhu.

Ilustrační fotografie

O Vánocích se přepraví největší množství balíků v historii

Ekonomika

Přepravní společnosti během Vánoc rozvezou historicky největší množství balíků a v době, kdy vrcholí vánoční nákupy, se podle zásilkové služby GLS zvýší počet přepravovaných balíků až na 3,5 násobek oproti letním měsícům. Podle odhadu Asociace pro elektronickou komerci letos Češi v předvánočním období utratí v tuzemských e-shopech více než 25 miliard korun, což bude zhruba o 20 % více než vloni. Větší výdaje za dárky souvisí s příznivou ekonomickou situací i optimistickým výhledem pro nadcházející měsíce.

Aktuálně se děje

10. června 2026 16:15

Radost bez bariér. Děti z Klokánku mohou znovu zdarma využívat pražské bazény

Hlavní město pokračuje v dlouhodobé podpoře dětí z Fondu ohrožených dětí (FOD) Klokánek. Díky spolupráci s městskou společností Trade Centre Praha, a.s. (TCP), která mimo jiné spravuje a provozuje Aquacentrum Šutka, Hloubětínský bazén a bazén na Strahově, byly dětem prodlouženy čipy umožňující bezplatný vstup do těchto areálů.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Práce v kanceláři

Firmy je přehlížejí, přitom jsou nejvěrnější. Řeč je o zaměstnancích 55+

Česká pracovní síla stárne a boj o zkušené talenty se zostřuje. Přesto většina firem stále nemá strategii, jak pracovníky ve věku nad 55 let získávat, rozvíjet a udržet, což ukazuje průzkum Randstad HR Trends 2026. Jde přitom o generaci, která vykazuje nejvyšší loajalitu a nejnižší fluktuaci. Data z dalšího průzkumu Workmonitor 2026 zase boří rozšířený stereotyp: tito pracovníci jsou často otevření i novým technologiím včetně umělé inteligence.