TOP 3 podcasty, které se točí kolem financí

PR článek (Toto je reklamní sdělení. MoneyMAG.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah).

TOP 3 podcasty, které se točí kolem financí
reklama

Podcasty jsou trendy a jejich popularita neustále roste. V roce 2020 vzniklo přes tisíc českých podcastů. A my se v článku zaměříme na ty, které se věnují finanční tematice. Připravili jsme tipy na 3 podcasty, které vás posunou ve finanční gramotnosti, nabídnou vám různé pohledy na svět peněz a možná se díky nim naučíte i lépe investovat.

Podcast Teorie Peněz: O financích formou rozhovorů

Za podcastem, který vydal svou první epizodu v dubnu roku 2019, stojí Matúš Kuchálik, finanční poradce a zakladatel projektu „Teorie Peněz“. Matúš si nastavil jasný cíl: Změnit myšlení Čechů a Slováků v oblasti osobních financí. Jestli se mu to daří, můžete posoudit sami – podcast vychází pravidelně každý týden.

Jednotlivé podcastové epizody jsou nejčastěji vedeny formou rozhovoru s experty na nejrůznější oblasti, tedy nejen na finance. Například psycholožka a psychoterapeutka Tereza Ševčíková mluví o tom, jak se bavit o financích ve vztahu, nebo kouč a „technologický evangelista“ Petr Márazase nahlíží na finance optikou moderních technologií.

Jednotlivé epizody si můžete poslechnout na Spotify nebo Apple Podcasts, kde má „Teorie Peněz“ hodnocení 4,5 hvězdičky z 5. A jaké tři epizody si nenechat ujít?

  1. Janka Chudlíková o penězích, vizi, chybách a seberozvoji: Janka je koučka a lektorka, která inspiruje ostatní k lepšímu životnímu stylu. V rozhovoru s Matúšem se rozpovídala o tom, co pro ni peníze znamenají a jak je vydělat.
  2. Martin Hausenblas o bankrotu: Martin je zakladatelem společností Liftago a Adler a s Matúšem se pobavil o svém prvním krachu, podnikání a svém přístupu k charitě.
  3. Ivana Jindřichová o investování: Ivu možná znáte spíše pod přezdívkou Cat and Cook. Je to foodblogerka, autorka kuchařek a také podnikatelka. V podcastu se podělila o svou cestu z korporátu k vlastnímu podnikání, přístup k investicím i o to, za co nejvíce utrácí na dovolené.
img-responsive

TOP 3 podcasty, které se točí kolem financí | foto: Hello bank!

Podcast Finance prakticky: Od hypotéky až po kapesné

Michal Doubek začal podcast „Finance prakticky“ pravidelně vydávat v září roku 2020. Od té doby vzniklo téměř 50 epizod a 6 záznamů z večerní #moneytalkshow, kterou Michal pořádá každé první pondělí v měsíci na svém YouTube kanálu.

V jednotlivých epizodách se věnuje nejrůznějším tématům z finančního prostředí. Sám říká, že se snaží v podcastu zodpovídat nejčastější dotazy svých klientů, které mu (jako finančnímu poradci) pokládají. Epizody jsou vskutku různorodé, od investic, životního pojištění přes výhodnou půjčku až po předmanželskou smlouvu.

Podcast „Finance prakticky“ můžete poslouchat na Spotify, Apple Podcasts, ale i na webu Ceskepodcasty.cz. Tam kromě jednotlivých podcastů a jejich epizod najdete i žebříčky nejlepších podcastů nebo blogovou sekci.

img-responsive

TOP 3 podcasty, které se točí kolem financí | foto: Hello bank!

Podcast Na penězích záleží: Udělejte si jasno ve finančních pojmech

Nováček, který se na podcastové scéně objevil teprve v červenci 2021. Podcast „Na penězích záleží“ bude vyhovovat zejména tomu, kdo má rád stručné a jasné informace. Jednotlivé epizody trvají většinou do deseti minut a probíraná témata jsou v nich vysvětlena velmi polopaticky. I Honza Schwarzbach, autor podcastu, se ale rozhodnul, že bude informační epizody prokládat rozhovory s odborníky.

Podcast „Na penězích záleží“ se zabývá objasňováním finančních pojmů, jako jsou například superhrubá mzda, inflace nebo rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Snadno si tak díky němu můžete udělat jasno ve světě financí. Ostatně, je to potřeba: Podle indexu finanční gramotnosti patří Čechům v Evropě až 20. místo, a to s 61 body ze 100. Podcastů a vůbec dalších vzdělávacích materiálů o financích tak není nikdy dost.

Finanční epizody, které vám nesmí uniknout

Za zmínku stojí i epizody z dalších podcastů, které se věnují financím, i když zaměření celého podcastu je jiné. Vybrali jsme pro vás top 3 epizody, které stojí za poslechnutí:

  1. Podcast LINKA: 10 tipů, jak na finanční gramotnost
  2. Podcast Za bohatší Česko: Jak začít s finanční gramotností v 7 krocích
  3. Podcast Follow Your Magic: Finanční gramotnost – Proč a jak začít

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky