České banky těží z poplatků. V 1. pololetí vybraly 24,247 miliardy Kč!

České banky vybraly za prvních šest měsíců letošního roku na bankovních poplatcích 24,247 miliardy korun, což je meziročně o takřka čtyři procenta (3,98 procentaú více. V pondělí na to upozornil server bankovnipoplatky.com.

660

"Českým bankám se v oblasti bankovních poplatků i nadále daří. Svědčí o tom data České národní banky, která zveřejnila výkaz zisku a ztráty tuzemského bankovního sektoru za první pololetí roku 2011. Ačkoliv úrokové výnosy v prvních šesti měsících rostly jen o 0,4 procenta, hrubé výnosy z poplatků a provizí o 3,98 procenta," komentuje statistiku server.

Pro banky tak poplatky zůstávají velmi výrazným přilepšením ke stagnujícím úrokovým výnosům, protože čisté poplatkové výnosy se opět zvýšily na 19,236 miliardy korun. Oproti 18,657 miliardy korun k 30. červnu 2010 tak v letošním roce došlo nárůstu o 3,1 procenta (náklady na poplatky a provize 5,494 miliardy korun, tj. 7,46procentní meziroční nárůst).

"Ukazuje se, že jen mluvit o poplatcích nestačí, chce to konat - donutit banky mobilitou k levnějším alternativám k tomu, aby si klienta vážily," prohlásil analytik serveru Aleš Rod.

Témata: banky

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky