Zlátá horečka u nás: Česká mincovna přichází se "zlatomatem"

Cena zlata se žene k hranici 1900 dolarů za troyskou unci a Češi za zlato utrácejí desítky milionů korun denně. Dodací lhůty se přitom odsouvají až do druhé poloviny září. Sklady už jsou totiž dávno prázdné. Informují o tom úterní Hospodářské noviny (HN).

Diskuse: 0

reklama

"V pátek jsme prodali zlato za třicet milionů korun," potvrdil HN rekordní prodej ředitel České mincovny Radek Šulta. Ten den si jedna zákaznice koupila zboží za 7 milionů korun, což byla pro mincovnu nejdražší jednorázová objednávka v historii. Ačkoli mincovna na prodeji zlatých cihel moc nevydělá (marže jsou jednoprocentní), plánuje zavést prodejní automaty na zlato. Ty by se v Česku podle ředitele mincovny mohly objevit ještě tento rok. "Zlatomaty by měly být na letištích, v kasinech a v nákupních zónách v Praze, Brně, Karlových Varech a dalších velkých městech.
 
"Kromě zlatých cihliček budeme v automatech nabízet i další produkty jako medaile a mince," říká Šulta s tím, že ceny by měly být podobné těm, za které mincovna zboží prodává na internetu. Mincovna zatím vyjednává podmínky, konkrétnější informace proto zatím nesděluje.
 
První automat "Gold to go" vznikl v roce 2009 v Německu. Od té doby jich stejnojmenná firma po světě instalovala celkem sedmnáct. Koupit si zlato v automatu mohou lidé například ve Frankfurtu nad Mohanem, Dubaji a od července také v Londýně.

Loading...
Témata: zlato

Diskuze: Zlátá horečka u nás: Česká mincovna přichází se "zlatomatem"

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky