Další nová banka v ČR? Pro lidi, kteří si užívají života

Na českém trhu se nejspíš objeví nová banka zaměřená na lidi, kteří si rádi užívají života a utrácejí. Chystá ji Česká spořitelna, která tak chce přitáhnout více klientů. Informují o tom Hospodářské noviny.

660

Česká spořitelna si uvědomuje, že životní styl Čechů se mění a mnohým navíc vadí jméno Česká spořitelna. Proto volí novou taktiku. Ale ještě není jisté, jestli se její projekt stane realitou.

"Z Vídně jsme dostali zelenou zmapovat trh, konečné rozhodnutí ještě nepadlo," řekla mluvčí spořitelny Klára Gajdušková. "Nemělo by smysl jít do něčeho, na čem bychom prodělali," dodala.

Spořitelna spadá pod Erste Group. Její představenstvo ví, že jim mezi prsty proklouzávají perspektivní klienti. "Jde nám o lidi, kteří chtějí mít něco víc trendy, aby se tím mohli prokázat ve společnosti. Pro tuto skupinu, která je pro bankovní obchody velmi zajímavá, plánujeme přijít s novým konceptem obsluhy," řekl pro Hospodářské noviny Martin Škopek z Erste Group, který se stará o retail.

Aby klienty, kteří se nezdráhají utrácet, berou si půjčky a využívají kreditní karty, přilákali, uzpůsobí jim i pobočky nové banky. Ačkoliv bude pouze internetová, podobně jako Zuno Bank od Raiffeisen Bank, několik kamenných pooček mít bude.

Ty budou vypadat spíš jako kavárna - lidé si v nich budou moci posedět, vypít kávu, popovídat si. Stylově by měly připomínat síť kaváren Starbucks.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky